Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
GENÇLERDEN MESAJ VAR

 

 

          Bizler bu ülkede  doğmuş, bu ülkenin okullarında okumuş, 16-30ldır bu topraklarda yaşayan, şiddetle hiçbir  alakası olmayan, genç Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak  ülkenin son durumundan fena halde rahatsızız.
        `Gençler geleceğ
imiz` edebiyatının dibine vurulmuştur. Bu nedenle de Geleceği belirsiz gençlerin yaşadığı bu topraklarda rahatsızlığımızı devletin pek de takmayacağını öğrenmiş olacak kadar da yetişkiniz.
         Yine de cumhuriyetin gençlere emanet edildiğinin en çok söylendiği 19 Mayıs günü, bu emanetin üzerimize yüklediği sorumluluğun gereğini yerine getirmek adına ; sorunun bu hale gelmesinde sorumluluğu en az
olan, elleri en temiz olan biz gençler;
ortak geleceğ
imizin karartılmasından duyduğumuz rahatsızlığı bütün ülkeyle paylaşıp tarihe not düş
mek istiyoruz.
         Bizler bundan yı
llar önce cumhuriyeti emanet alan gençlerin yaptıkları yanlışların faturasını ödüyoruz. Zira gerektiği gibi sahip çıkmamışlardır cumhuriyete.llardır bağıra çağıra gelen irtica tehdidine dur deme azmini gösterememişlerdir. Bugün ise irtica son haddine ulaşmış ve ülke şeriat düzenine sokulmak istenmektedir.er bizlere her şeyin en iyisini verme gayreti içindeki analarımız olmasa kimsenin de pek sesinin çıkacağı yoktu.

        Sorunların çözümü için, daha az demokrasi ve özgürlük, daha çok korku ve güvensizlik  vaat eden uygulamalar içine girilmiş yıllarca insanımız birbirine kırdırılmıştır. `Baba`dan kalma usullerden vazgeçmeyen bu kafayla gidilirse, sorun çözülmeyeceği gibi toplumsal gerilim de artacak.

        itim var mı yok mu belli değil. Oysa ki eğitim bir ulusun gelişmesinin olmazsa olmazıdır. Ancak uygulanan politikalarla eğitim neredeyse durma noktasına getirilmiştir. Hatta özelleştirilmesi yönünde büyük çalışmalar yapılmıştır.er eğitim ciddi anlamda düzeltilmezse bu ülkenin sonu felaket olacaktır.

        Sağlık hizmetleri yine özelleştirme kapsamına alınmıştır. Halkın olmazsa olmazları birer birer elden çıkarılmaktadır. Buna dur denilmelidir.

         Ülke toprakları parsellenerek satılmaktadır.llar önce savaşarak topraklarımızın tek bir santimetresini dahi alamayanlar bugün dönümler alabilmektedirler. Yer altı ve üstü kaynaklarımızın dış sermayelerimizin emrine verilmiştir. Zenginliklerimizin kıymeti bilinmeli ve bunlar doğru kullanılarak tüm dış borçlarımız kapatılmalı ve dış güçlere bağımlılığımız ortadan kaldırılmalıdır.

         Hukuk düzenimiz yerle bir edilmiştir. Hükümetlerin işlerine gelmeyen bir durum olduğunda hukukçularımız hedef gösterilmiş ve gözü dönmüş taraftarları tarafından canlarına kastedilmiştir. Hukuk sistemimizin yeniden düzeltilmesi gerekmektedir.
         Bugün sorunları
n çözümü doğ
rultusunda hiçbirimizin önüne bir gelecek ufku sunmayan mevcut tüm siyasetler ve söylemler iflas etmiştir.
          Bugün barış
tan, kardeşlikten, demokrasiden yana cesur ve samimi yeni bir söz söylemek gerekir. En az bizim kadar bu iflasın farkında olan sorumluluk sahipleri tarihi sorumluluklarının gereğini yerine getirmelidir.
         Çünkü bu coğ
rafyada kimsenin sorumsuzca hareket etmeye hakkı yoktur.
         Yoksa bu ateş hepimizi yakar
.
         Bu gök deniz nerede var nerede bu dağ
lar taşlar!
        
İstikbalde dahi bizi tüm değerlerimizden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici herkes bilsin ki; çözümsüzlükten siyasi medet umanlara, ekilen düşmanlık tohumlarına aramızdaki muhabbeti kurban etmeye artık hiç niyetimiz yok!
         Küresel adaletsizliğ
e, savaşlara, demokrasimizin çıtasını yükseltmeye, hukukun üstünlüğünü sağlamaya, her alanda eşitsizlikleri gidermeye, refah ve gülen yüzler artırmaya çalışılmalıdır.

         Korkma!
         Bu sorunlar çözülecek, bu coğ
rafyada özgür,mutlu ve başı dik yaşamanın bir yolunu mutlaka bulacağı
z. Güzel günler göreceğiz, güneşli günler!
         Korkma!
        Hesabı
sorulmamış hiçbir cinayet, hiçbir hukuksuzluk kalmayacak, kimse hukukun üstünde olmayacak kimse hukuksuzluğun altında ezilmeyecek. Şemdinli`de de, Ankara`da da!

       Ve artık korkma ve kimseyi de bununla korkutma; ülke bölünmez, rejim de yıkılmaz!
       Demokrasi, barış
, refah, huzur hepimizin hakkıdır!
       Muhtaç olduğumuz kudret de damarlarımızdaki kanda saklı
dır.
       Ne mutlu cesaretle bunu söyleyebilenlere!
       Haykı
rabilenlere!....

       Atam, emanetine şimdiye kadar gerektiği gibi bakılamamış, ama biz bugünün gençliği olarak bu emanetin en büyük koruyucuları ve savunucuları olacağız.

       Söz veriyoruz.

 

                                                                            Arzu KökPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.