Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10216
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2042 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
GENERAL MEYDAN OKUDU

 General meydan okudu

Taraf Gazetesi yönetimi ve haberi yapan muhabirleri canlı yayına davet etti.

HABERTÜRK TV`de Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut`un sorularını yanıtlayan emekli Orgeneral Çetin Doğan, `Balyoz Planı" iddialarını ortaya atan Taraf gazetesinin yöneticileri Ahmet Altan ve Yasemin Çongar ile haberin altında imzaları olan Mehmet Baransu ve Yıldıray Oğur`u canlı yayında tartışmaya davet etti.Orgeneral Doğan, "Gelin karşıma tartışalım. Eğer doğruysa siz benim alnımı karışlayın. Ama yanlışsa ben sizin alnınızı karışlayacağım. Var mısınız?" diye meydan okudu.Orgeneral Doğan, Yiğit Bulut yönetimindeki tartışma için söz konusu isimleri HABERTÜRK TV binasında bekledi ama Taraf yöneticileri teklifi kabul etmedi.HABERTÜRK Haber Merkezi`nin ulaştığı Taraf Gazetesi yöneticileri "Yarınki gazeteyi yetiştirmeye çalışıyoruz. Haber toplantısındayız. Bu nedenle bugün için canlı yayına çıkmamız mümkün değil" diyerek, emekli Orgeneral Çetin Doğan`ın davetini reddettiler.

 

Genelkurmay`dan darbe planı iddialarıyla ilgil açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Taraf gazetesinin "Çarşaf, Sakal, Oraj ve Suga" diye yayınladığı darbe iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Planlar 2003-2006 tatbikatlar programından. İddiaları aklı vicdanı olan kimse kabul edemez" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri`nin açıklaması şöyle: "1’inci Ordu Komutanlığı tarafından 5-7 Mart 2003 tarihleri arasında icra edilen Plan Seminerine ilişkin çeşitli iddialar ve değerlendirmeler medyada yer almaktadır.

Söz konusu Plan Semineri, Genelkurmay Başkanlığı 2003-2006 yılları Tatbikatlar Programında bulunmaktadır.

Plan Seminerinin gayesi, dış tehdide ilişkin olarak hazırlanan Harekat Planlarını geliştirmek ve ilgili personelin eğitimlerini sağlamaktır.

Plan Semineri, giderek tırmanan bir gerginlik dönemini kapsayan bir senaryo içerisinde uygulanmıştır.

1’inci Ordu Komutanlığı sorumluluk bölgesinde icra edilen bu Plan Seminerinde, Ordu Geri Bölge Emniyeti ve savaş hali, savaşı gerektirecek bir durumun baş göstermesi halinde de uygulanan sıkıyönetim konuları üzerinde de durulmuştur.

Bu Plan Seminerine ilişkin olarak ortaya atılan iddiaları, aklı ve vicdanı olan hiçbir kimsenin kabul etmesi mümkün değildir.

Söz konusu iddiaları ciddiye alarak üzerinde yorumlar yapılmasının ve bilgi kirliliği yaratılmasının; özellikle toplumumuzda tedirginlik yaratmak isteyenlerin amacına hizmet edeceği değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur"Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.