Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10216
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2042 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HANGİ GAZETECİLER AB`DEN PARA ALDI
BabialiHaber.com ÖZEL
MHP Mersin milletvekili ve eski Vali Behiç Çelik, Ermenilerden özür kampanyası başlatan`` bazı isimlere, AB fonlarından para yardımı yapıldığı iddiasını TBMM`ye getirdi. Bu isimler arasında Mehmet Ali Birand, Mine Kırukkanat, Etyen Mahçupyan, Adalet Aağaoğlu ve Murat Belge de var...

ANKARA- MHP Mersin milletvekili ve eski Vali Behiç Çelik, ``Azeri kaynaklı`` bir iddiayı TBMM`ye getirerek, ``Ermenilerden özür kampanyasını başlatan`` bazı isimlere, AB fonlarından önemli miktarda para yardımı yapıldığını öne sürdü. Para aldığı iddia edilen isimler arasında gazeteciler Mehmet Ali Birand, Mne Kırukkanat, Etyen Mahçupyan ile yazar Adalet Aağaoğlu ve Murat Belge de var...

Çelik TBMM Başkanlığına sunduğu ve Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından cevaplandırılmasını istediği önergesinde, Azerbaycan`da yayınlanan Merkez Gazetesi`nde yayınlanan bir habere göre, Türkiye`de Ermenilerden özür dilenmesine ilişkin kampanyayı başlatanların, AB fonlarından para aldıklarının ileri sürüldüğünü bildirdi.

KİMLER VAR ?

Behiç Çelik aynı gazetedeki haberde, ``Türkiye`de Ermenilerden özür dileme kampanyası yürüten kişilerin, AB talimatıyla bu adımı attığı ortaya çıktı. Türkiye`deki kaynakların verdiği bilgiye göre, kampanyanın yürütülmesi için AB, söz konusu kişilere büyük miktarda para vermiş`` ifadelerinin yer aldığını vurguladı. Çelik, haberde şu bilgilerin de bulunduğunu kaydetti:
`` Kampanyanın başlıca girişimcileri olan Helsinki Yurttaşlar Derneği kurucu üyelerinden Ahmet İnsel, Halil Berktay, Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Murat Belge, Şerafettin Elçi, Mehmet Ali Birand ve yazar Adalet Ağaoğlu`na 107 bin 414`er Euru,
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği`nden Prof. İbrahim Kaboğlu`na 193 bin 548 Euro
Gazeteci Mine Kırıkkanat`a 70 bin Euro
Liberal Düşünce Derneği`nden Prof. Atilla Yayla`ya 449 bin 620 Euro,
Ertuğrul Kürkçü`ye 809 bin 414 Euro,
Mazlum-Der Derneği`ne 81 bin 735 Euro
Ermenice yayımlanan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Etyen Mahçupyan`a ise bir milyon 32 bin 921 Euro verilmiştir. Adı geçen kişiler, aldıkları paranın karşılığında internette `Ermenilerden özür diliyoruz` kampanyası yürütüyor ve bu kampanya daha çok kişinin katılmasını sağlıyor."

SORUŞTURMA YAPILIYOR MU?

MHP`li Çelik, Adalet Bakanı Şahin`e `` Bu kişiler hakkında Bakanlığınızca herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Bu kişiler hakkında, TCK`nın 301. maddesinde yer alan `Türk Milletine hakaret` suçunu işlediklerine dair herhangi bir soruşturma açma izin talebi var mıdır?`` sorularına da cevap istedi.

Önemli Not: BabialiHaber.com ismi geçen gazetecilerin/aydınların cevap hakkının saklı olduğunun altını çiziyor...
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.