Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10216
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2042 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HASTALANDIĞINIZDA İKİ CÜZDAN GEREKİYOR.
Gönderen:ARZU ÖZOK
 
merhaba
 
bu yoğun gündemde devlet memuru olarak pazartesi günü yaşadığım bir deneyimden söz etmek istiyorum.
 
rutin kontrollerimi yaptırmak üzere bir tıp merkezine gittim.
 
muayene olacağım bölüme nüfus cüzdanı/tc kimlik no ile başvurduğumda önce benden 12 tl katılım payı/muayene bedeli istediler. muayene oldum çıktım, benden istenen tetkikler için 12 tl fark ücreti yatırıp tetkiklerimi yaptırdım.
 
aynı gün başka bir bölüme daha nüfus cüzdanı/tc kimlik no ile muayene olmam gerekiyordu. bir daha 12 tl katılım payı/muayene bedeli ödedim. muayeneden sonra yine bir takım tetkikler için 19 tl fark ücreti istediler.
 
muayene ve tetkikler bittikten sonra, ilaçlarımı almak için nüfus cüzdanı/tc kimlik no ile eczaneye başvurduğumda önce 3 tl katılım payı/reçete bedeli ödedim. herşey daha bitmemişti. 8 tl %20 reçete katılım payı ve bir ilaç için de 12 tl fark parası ödemek zorunda kaldım.
 
zor olsa da üşenmedim saydım. çantamdan nüfus cüzdanımı 3 kere , para cüzdanımı da 7 kere çıkarmışım.
 
"her zaman taksiye binmeye gerek yok, belediye otobüsüne binebilirdin" diyenleriniz olacaktır. işin tercümesi, "niye özele gittin, devlet hastanesine gitseydin ya"
 
devlet hastanesine gittiğimde de her muayene için 5 tl katılım payı hastaneye, her reçete için 3 tl katılım payı eczaneye vermem gerekecekti, ayrıca %20 reçete katılım payı`nı da unutmamak lazım.
 
ya da belediye otobüsüne de binmek lüks diyorsanız, yürüyerek saatte ortalama 5 km hızla gidilecek yere ulaşılabilir. yarı yolda düşüp, ölmezseniz. ne dersiniz?
 
figen
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.