Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1812
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8400
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 753
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HASTALANDIĞINIZDA İKİ CÜZDAN GEREKİYOR.
Gönderen:ARZU ÖZOK
 
merhaba
 
bu yoğun gündemde devlet memuru olarak pazartesi günü yaşadığım bir deneyimden söz etmek istiyorum.
 
rutin kontrollerimi yaptırmak üzere bir tıp merkezine gittim.
 
muayene olacağım bölüme nüfus cüzdanı/tc kimlik no ile başvurduğumda önce benden 12 tl katılım payı/muayene bedeli istediler. muayene oldum çıktım, benden istenen tetkikler için 12 tl fark ücreti yatırıp tetkiklerimi yaptırdım.
 
aynı gün başka bir bölüme daha nüfus cüzdanı/tc kimlik no ile muayene olmam gerekiyordu. bir daha 12 tl katılım payı/muayene bedeli ödedim. muayeneden sonra yine bir takım tetkikler için 19 tl fark ücreti istediler.
 
muayene ve tetkikler bittikten sonra, ilaçlarımı almak için nüfus cüzdanı/tc kimlik no ile eczaneye başvurduğumda önce 3 tl katılım payı/reçete bedeli ödedim. herşey daha bitmemişti. 8 tl %20 reçete katılım payı ve bir ilaç için de 12 tl fark parası ödemek zorunda kaldım.
 
zor olsa da üşenmedim saydım. çantamdan nüfus cüzdanımı 3 kere , para cüzdanımı da 7 kere çıkarmışım.
 
"her zaman taksiye binmeye gerek yok, belediye otobüsüne binebilirdin" diyenleriniz olacaktır. işin tercümesi, "niye özele gittin, devlet hastanesine gitseydin ya"
 
devlet hastanesine gittiğimde de her muayene için 5 tl katılım payı hastaneye, her reçete için 3 tl katılım payı eczaneye vermem gerekecekti, ayrıca %20 reçete katılım payı`nı da unutmamak lazım.
 
ya da belediye otobüsüne de binmek lüks diyorsanız, yürüyerek saatte ortalama 5 km hızla gidilecek yere ulaşılabilir. yarı yolda düşüp, ölmezseniz. ne dersiniz?
 
figen
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.