Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10216
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2042 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HAYVAN KEMİKLERİ ÜZERİNDEN AÇILIM
 
 
 
 

Gön:Yılmaz Arslan
 
Hayvan kemikleri üzerinden açılım-Ali İhsan Gürcihan
 
 
Geçtiğimiz hafta Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşmada ;
“Dava dosyasına eklenen yeni belgeler hakkında tarafları bilgilendiren mahkeme, Cizre`deki kazılarda ortaya çıkan kemik parçalarıyla ilgili Adli Tıp Kurumunun gönderdiği raporda kemiklerin ``hayvan kemikleri`` olduğunun belirtildiğini kaydetti.”
Peki bu karanlık basın şimdi nerede ?
Neden bu sonucu da her gün manşet yapmıyorlar ?
Neden ana haber bültenlerinde “flaş haber”  diye vermiyorlar ?Hatırlamaya çalışın,yaklaşık bir yıl kadar yani şu meşhur açılım başlamadan biraz önce idi ;
Özellikle tarikatçı ve cumhuriyet karşıtı basın manşetler atarak, flaş haberler vererek ÖLÜM KUYULARI’nda binlerce ceset var diye terörist yandaşları ile birlikte ortalığı ayağa kaldırmıştı.
İnceleme ihtiyacı duymadan ve hukuki bir soruşturmanın sonucunu beklemeden, birkaç teröristin ifadesi üzerinden doğruluğu meçhul bir konuyu iftira kampanyasına dönüştürmenin amacı ne idi ?
Amaç, bölücülerle işbirliği içerisinde dahi olsa Silahlı Kuvvetleri yıpratmaktı.
Peki,Adli Tıp incelemesine göre ilmi olarak belgelenen sonuç ne ?
“Kuyudan çıkarılan kemikler hayvanlara ait”
Geçtiğimiz hafta Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşmada ;
“Dava dosyasına eklenen yeni belgeler hakkında tarafları bilgilendiren mahkeme, Cizre`deki kazılarda ortaya çıkan kemik parçalarıyla ilgili Adli Tıp Kurumunun gönderdiği raporda kemiklerin ``hayvan kemikleri`` olduğunun belirtildiğini kaydetti.”
Peki bu karanlık basın şimdi nerede ?
Neden bu sonucu da her gün manşet yapmıyorlar ?
Neden ana haber bültenlerinde “flaş haber”  diye vermiyorlar ?
Askerle ilişki kurulabilecek her olayı abartılı,alaycı ve dolaylı bir yaklaşımla ele alarak insanların güvenini sarsmaya ve galeyana getirmeye çalışan Mehmet Altan,Eser Karakaş,Şamil Tayyar,Hasan Cemal,Cengiz Çandar,Şahin Alpay gibi bazı aydınlar şimdi neden ölüm kuyularından hayvan kemikleri çıktı diye tartışıp gerçeğin anlaşılmasına çalışmıyorlar ?
Doğruların ortaya çıkması işlerine gelmez de ondan.
Gerçeklerin tespiti,onları n esas amaçlarına fırsat vermiyor da ondan.
Ölüm Kuyuları diye ortalığı ayağa kaldıranların ,Mahkemenin “kemikler hayvanlara aitmiş” açıklaması sonrasındaki bilinçli ve kasıtlı ilgisizliği, bu basının gerçek amaçlarının ve bu Devlet’le nasıl bir hesaplaşma içerisinde olduklarının anlaşılması açısından çok ciddi bir örnektir.
Bu gerçeğe rağmen,daha önceki yanlış,yalan ya da hatalarından ders almayan ve utanmayan bir kısım basının  maksatlı iftiralarına halen devam ettiği de ne yazık ki açıkça ortadadır.Bu konuda birçok olumsuz örneği kolaylıkla sıralayabiliriz.
Ancak demokrasi ve hukuk devletine olan inancımız gereği ,bir hata ya da haksızlık yapmamak adına bizzat mahkemelerin vereceği kararlar ya da açıklamalar üzerinden hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Peki,bu haksız ve mantıksız saldırıları yapanlar ,sadece o malum çamur atan ve etrafı karalamaya çalışan kirli basınla sınırlı mı ?
Ne yazık ki hayır.
Daha üç,dört gün önce bu ülkenin hukukçu kimliği olan bir Milletvekili basına yaptığı bir açıklama sırasında “Bu ülkede 17.000 faili meçhul cinayet “gibi söylemlerle,kamuoyun da ciddi tereddüt ve şüphe uyandıracak konuşmalar yapabiliyor.
Malum sözde basının amacını anladık ve biliyoruz ama,hukukçu bir Milletvekili’nin bu kadar sorumsuz ve yakışıksız konuşmasının amacı nedir? Bir değil,on değil,yüz değil,insaf be 17.000 insanın faili meçhul cinayete kurban gittiği konusunda nasıl olur da inanıyormuş anlamında söylemlerde bulunabilirsiniz ? Siz de  hiç mi akıl ve vicdan yok ?
Sanırım bu Milletvekili, dağda çatışmada öldürülen teröristleri de faili meçhul diye kabul ediyor.Bu anlayışta hem de iktidar partisi mensubu bir Milletvekili olduğuna göre yakında “neden çatışmaya girdiniz ve teröristleri öldürdünüz” diye hesap soranlar olursa artık şaşmamak gerekir.
Anlaşılan bu gidişle açılım adına , terörist ifadelerine bakıp bunun da  hesabı sorulacak ama,teröristlerin Şehit ettiği faili meçhul VATANDAŞLARIMIZIN, MEHMETÇİĞİN,POLİSİN ve ÖĞRETMENİN hesabını kim soracak asıl onu merak ediyorum ?
Bilmem bunun hesabını  sormaya cesaretiz var mı?


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.