Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1825
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9117
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2020 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HEDEF AB`YE GİRMEK Mİ İDİ ? YOKSA...

Mevcut iktidarın AB`ye girme çabaları başladığında bir kısım çevreler şunu söylüyordu:

AKP`nin üst seviye yöneticileri daha önceleri RP ve SP dönemlerinde milletvekilliği yaparken meclis kürsüsü dahil her platformda Avrupa Birliği aleyhine en ağır sözleri sarfediyorlardı.Ama şimdi AB yanlısı oldular ve üstelik AB`ni bizim kadar isteyen, girmek için çaba sarfeden hiç bir iktidar olmadı  demekte ve bunun örneklerini vermektedirler.Bunun nedeni iktidarlarında ideolojilerine engelsiz mesafe katettirmektir.Amaç Avrupa Birliğine girmek değil, Avrupa Birliği ile iktidarlarına belli seviyedeki korunmaları sağlamaktır.

Bu görüş o zamanlar tereddütle karşılandı ve çoğu çevreler bu görüşe itibar etmedi.

Şimdi basına yansıyan ve aklı başında hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir olay oldu.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Luiz Maria De Puiq, kendisine Türk heyeti tarafından parti kapatmalara karşı çıkan bir bildirinin Avrupa Birliğince yayımlanması talebinin yapıldığını açıkladı.

Yani Avrupa Birliğine giden Türk heyetinden birileri bu teklifi bu başkana yapmış.

Bu haber doğruysa demek ki AKP`nin AB yanlısı tutumla ilgili stratejinin başta belirtildiği gibi olduğu tezi kuvvet kazanmaktadır.Mevcut hükümet ideolojisini engelsiz olarak gerçekleştirmek için AB kalkanını kulanmaktadır.

Eğer böyleyse yazık.
12 Eylül ihtilali olduğunda ülkücüsü solcusu Mamak Askeri cezaevine konmuş ve insanlık dışı işkenceler yapılmıştı. Bu sırada Avrupa İnsan Hakları`ndan bir heyet de Mamak Askeri cezaevindeki bir grup ülkücü ve solcu gençlerle görüşme yapmıştı.Bir kısmı işkence gördüklerini bu heyete söylerken Ahmet Bilgin adlı bir ülkücü gençte bu heyete şunları söylemişti.`Ordu benim ordum.Beni sever de döver de. Siz kim oluyorsunuz da bana ordumla ilgili soru soruyorsunuz.Defolun gidin ülkemden..-Copların askerleri adlı eserden-
Bu bir işkence idi ve işkence sebebiyle ordu şikayet de edilebilirdi. Ama gelin görünkü daha mahkeme yeni açılmış ve milletin seçtiği bir veya bir kaç vekil Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel kurumlarından olan Yargıtayı ve Anayasa Mahkemesini Avrupa ile baskı altına almak için Avrupaya şikayet ediyor.
İşkence gördüğü halde Avrupa İnsan Hakları heyetini kovan bir ülkücü ve aleyhine açılan bir davayı AB`ne şikayet edenve bu dava için Avrupadan yardım isteyen bir milletvekili...
Nereden nereye geldik. 


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.