Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HEMŞİRELER TIBBIN ELİ-AYAĞIDIR

HEMŞİRELER TIBBIN ELİ - AYAĞIDIR

           

 

             Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, Hemşireler Haftası ile ilgili bir mesaj yayınladı. Dr. DOĞRU mesajında şu açıklamayı yaptı:

 

            “Hemşirelik, bu günkü biçimde olmasa bile tarihin en eski çağlarından beri yapılmakta olan bir meslektir.

 

         Ülkemizde ise, Kızılay tarafından 1911 yılında hemşirelik eğitimleri başlatılmıştır. Bu eğitimlerden geçen hemşirelerimizin Balkan Savaşlarında, 1.Dünya savaşında kurtuluş savaşında göstermiş oldukları fedakârlıklar unutulmamaktadır.

 

         İnsan sevgisi, şefkat ve sabırla dolu bir meslek olan hemşirelik kutsal bir meslektir. En büyük arzumuz ve yegâne hak olan yaşam hakkımızda sağlık yönüyle ortaya çıkabilen olumsuzluklar da müracaat ettiğimiz kurumlarda, bizleri ilk karşılayan olan hemşirelerimizin güç şartlarda özveriyle vatandaşlarımıza hizmet ediyor olmaları takdire şayandır.

 

         Ancak günümüzde gerek hemşirelerimiz, gerekse diğer sağlık personelimiz hak etmiş oldukları özlük hakları ile ilgili ciddi sıkıntıları vardır. Çalışma koşulları daha da ağırlaşmıştır. Atama ve tayin işlemlerinde çok büyük zorluklar yaşamaktadırlar.  

 

         Güç şartlar altında özverili görev yapan hemşirelerimizin farklı düzeylerde eğitim, görevde yükselme, ücret, döner sermaye ödemelerindeki farklı uygulamalar ve riskli ortamda yoğun çalışma gibi sorunlarının en kısa sürede çözüme kavuşturulması temennisi ile tüm hemşirelerimizin “Hemşireler Haftası” nı Kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.