Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HOCALI KATLİAMI ;

                                Hepimiz Ermeniyiz diyenlere ithaf olunur.

     26.Şubat.1992 günü Ermeni çetelerince Karabağ`ın Hocalı kasabasına yapılan saldırılarda 613 türk o gece öldürülmüş,106 kadın,63 çocuk ve 70 ihtiyarın başı kesilmiştir.

    Ermeni çeteleri 1915 yılında yaptıkları gibi,masum ve savunmasız insanların gözlerini oyarak,kafa derisini,organlarını keserek,hamile kadınların karınlarını yararak,ve diri diri yakarak öldürmüşlerdir.

   Vahşeti gören ve yaşıyan bir Ermeni gazetecisi,Doud Kheyriyan yayınladığı For The sake of Cross (Hacın Hatırı için) kitabında vahşeti şöyle anlatıyordu."Goflan denilen ve ölülerin yakılmasıyla görevli Ereni grup,Hocalının bir Km.batısında bir yere 2 Mart günü 100 Azeri ölüsünü getirip yığdı.Son kayonda 10 yaşlarında bir kız çocuğu gördüm.Başından ve elinden yaralıydı.Yüzü morarıştı.Soğuğa,açlığa ve yaralarına rağen hala yaşıyordu.Çok az nefes alabiliyordu.Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı.o sırada Tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üzerine fırlattı.Sonra tüm cesetleri yaktılar.
    Bana sanki yanmakta olan ölü bedenler arasından bir çığlık işittim gibi geldi.Yapabileceğim birşey yoktu.Ben suşa`ya döndüm.Onlar Haç`ın hatırı için savaşmaya devam ettiler."
    Ruhları şad olsun  


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.