Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8798
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HOCALİ KATLİAMI ANMA GÜNÜ TBMM`DE GÜNDEME ALINDI

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU’ nun, 26 Şubat 1992 günü Ermenilerin Azerbaycan’ın HOCALI kentinde hunharca yapmış oldukları eylemlerin “Katliam” olarak tanınması, 26 Şubat’ın “Hocalı Katliamını Anma Günü” olarak kabul edilmesine ilişkin kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine alındı.

 

Dr. Reşat DOĞRU’ teklifinin komisyonlarda görüşülmemesi üzerine TBMM İçtüzüğünün 37. maddesine göre, yapmış olduğu konuşmasında Hocalı’ da Ermenilerin yaptığı katliamı hatırlatarak;

 

İnsanlık tarihinde ne yazık ki yüz kızartıcı bu suçların sayfası kabarıktır. İşte bunlardan biri de, 26 Şubat 1992 günüdür. Bu gün Türk Dünyasının ve Azerbaycan için en acılı günlerden biridir. 26 Şubat 1992 de Ermeniler tarafından Azerbaycan’ın Hocalı kentinde sivil halka tam anlamıyla bir katliam yapılmıştır. O gün kadın, çocuk, yaşlı ayrımı yapmadan 613 Azeri Türkü katledilmiştir. Sadece bu katliamda 83 çocuk, 106 kadın acımasızca işkence yapılarak öldürülmüştür. Dedi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmelerden sonra, teklifin kabul edilerek gündeme alındığını belirten Dr. Reşat DOĞRU, inşallah teklifimiz en kısa zamanda görüşülür ve kanunlaşır diyerek gelinen aşamanın memnuniyet verici olduğunu belirterek, teklifin kabulü yönünde oy kullanan Milletvekillerine teşekkür etti.

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.