Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10620
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
HOCALİ SOYKIRIMI DOLAYISIYLA TÜRKLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM

“Hocalı soykırımı dolayısıyla Türklerden Özür Diliyorum”

Elhan Şahinoğlu - Bakü

Başlığa çıkarttığımız bu ifadeyi bir tek Ermeninin dilinden duydunuz mu?

Ben duymadım.

“Ermenilerden Ozür Diliyorum” kampanyasını başlatan ve kendisine İstanbullu bir grup aydın adını veren, öncelikle gazeteci Ali Bayramoğlu. Prof. Dr. Baskın Oran, Prof. Dr. Ahmet İnsel ile Dr. Cengiz Aktar`ın dikkatine:

Ermeniler Yukarı Karabağ`da Hocalı`nın giriş ve çıkış kapısını kapatarak, gece saatlerinde harekete geçmiştiler. Sivil, eli silahsız, Azerbaycan Türkleri cocuk, kadın, ihtiyar ayrımı yapılmadan Ermeniler 613 kişiyi katlettiler. Küçücük cocukların gözleri oyulmuş, hamile kadınların karınları yırtılmış, insanlar diri-diri torpağa gömülmüşlerdi.

İşkence ile öldürülen cocuk sayısı – 83;

İşkence ile öldürülen kadın sayısı – 106.

Sayın Ali Bayramoğlu, Baskın Oran, Ahmet İnsel ve Cengiz Aktar!

Siz 1915`de kanıtı bulunulmayan olaylara göre ermenilerden özür dilemeye hazırlanırken, kanıtı tüm dünya tarafından itiraf edilen Hocalı soykırımı yakın tarihte, 26 Şubat 1992 yılında yapıldı .

“Hocalı soykırımına göre Azerilerden özür diliyorum” kampanyasını başlatmaları için Ermeniler için de bir nasihatta bulunurmu sunuz, yoksa Hocalı katliamı Sizi ilgilendirmiyor?

Ermeniler hiç zaman “Azeri veya Azerbaycan Türkü” ifadesini kullanmazlar. Onlar bütün Azerbaycan vatandaşlarını Türk olarak görüyorlar. Hocalı`daki insanları Türk, yani sizin, Anadolu’da yaşayanların kardeşleri olduklarına göre katlettiler, sayın İstanbullu aydın, gazeteçi ve doktorlar.  

Aslında İstanbul sokaklarında “Hepimiz Ermeniyiz” sesleri duyulurken, Orhan Pamuk Alman dergisine “Türkiye`de Ermeni soykırımı oldu” diye söylerken, Türkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ve ticari ilişkilerin, sınırın açılması gibi konular Ankara`nın gündeminde ağır basırken, bir gün “Ermenilerden Özür Diliyorum” kampanyasının başlayacağını da ihtimal etmeliydik.

Müslüman ve Türkce konuşan devletler arasında Türkiye en demokratik ülke. İstenilen insan istediğini konuşa da, özgürce ermenilerden özür  dileye de bilir. Resmi Ankara gerekli bildiyi halde Azerbaycan`a boylanmadan Ermenistan politikasını da değişe bilir.

Ancak bu kampanyaların, bu politikaların Türkiye`ye uğur getireceğini söylemek zor.

Hiş kuşkusuz Ermenistan ve ermeni lobisi İstanbulda başlanan yeni kampanyayı beğenecek, ancak karşılığında “Sağ ol” da diyemeyecekler, Türklerden ikinci adımı bekleyecekler: “Soykırımı resmen tanı ve tazminat öde”.

İstanbulda “soykırımı tanıyalım ve tazminat ödeyelim” gibi kampanya da başlatılacak mı?Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.