Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8812
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
İLESAM`DA 12 DÖNEM YÖNETİCİLERİ SEÇİLDİ

İLESAM`DA 12 DÖNEM: MEHMET NURİ PARMAKSIZ YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ.

 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Genel Merkez Yönetim Kurulu, tüzük gereğince 2 yılda bir yapılması gereken Genel Kurul toplantısını 31 Mart 2012 tarihinde Ankara’da yaptı.

Mehmet Nuri Parmaksız ve Yönetim Kurulu Üyeleri aynı kadroyla yola devam ediyor.
 
 
İLESAM GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

1-Mehmet Nuri PARMAKSIZ
2-Prof. Dr. Tuncer GÜLENSOY
3-Prof. Dr. Nurullah ÇETİN
4-Cemal TUZCUOĞULLARI
5-İlter YEŞİLAY
6-Pehlivan UZUN
7-Mustafa FİRENGİZ
8-Arif BÜK
9-Hakan YILMAZ

Yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında, İLESAM Genel Başkanlığına Mehmet Nuri PARMAKSIZ, Genel Başkan  Yardımcılığına Prof. Dr. Nurullah ÇETİN, Genel Muhasip Üyeliğe Cemal TUZCUOĞULLARI seçildi.
 
***

İlim Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliğinin 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı ilgili tüzük gereğince 31 Mart 2012 Cumartesi günü saat 10.00’da Türk Tarih Kurumu Konferans Salonunda gerçekleşti.

 

Toplantının başlamasının öncesinde kurul oylamasına katılacak üyeler önce cama aslı listelerden katılım numaralarını öğrenip masa üzerindeki üye listelerine, genel Kurula katıldıklarına dair imzalarını attılar.
Vekalet kullanan üyeler vekaletini aldıkları üye adına da imza attıktan sonra salona geçtiler.
 


 

İLESAM görevlileri ve bazı üyeler hızlı bir çalışma temposu içindeydi. Üyelere numaralarını bulmada yardımcı olanlar, ilk kez oylamaya katılacak olanlara yol gösterenler, son iki yılda yönetimin çalışmalarının yayınlandığı İLESAM bültenini ve ORTANCA dergilerini her üyenin rahatlıkla ulaşabilmesi için salondaki koltuklara bırakanlar, fotoğraf çekenler...

 

Kurula katılım ise görülmeye değerdi. Arzu edildiği gibi Genel Kurul mümkün olan en geniş katılımla gerçekleşti. Önce divan üyeleri belirlendi. Divan`ın salonda bulunan üyeler tafından onaylanıp onaylanmaması konusunda el kaldırılması istendi. Hemen hemen herkes el kaldırarak onay verdi.

 

 


Mustafa Firengiz’in sunumu ile başlayan toplantıda Divan Başkanlığını
İsmet Bora Binatlı, Katip Üyeliğini Nalan İlhan ve Tarık Torun yaptı.

 
 

İLESAM’ın 12. Genel Kurul Toplantısı saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı.İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız tarafından açılış konuşması yapıldı.
 


Toplantı, sinevizyon gösterileri, faaliyet ve hesap (2010–2011 yılı gelir-gider kesin hesap raporları ve 2012–2013 yılı Tahmini Bütçenin sunumu) raporlarının okunması ile devam etti. Denetleme Kurulu Raporunun okunmasının ardından raporlar üzerinde görüşmeler başladı. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunun ibrası sonrasında 2012–2013 yılı Tahmini Bütçeden hesaplar arası aktarma yapılması, 2014 yılı tahmini bütçesinin hazırlanması, Tüzük ve Yönergelerin değişikliği, Kurum, kuruluş ve üyelerden alınacak giriş ücreti ve aylık aidatlar ile Kurullara ödenecek hakkı huzurların belirlenmesi gibi hususlar görüşüldü.
 


Celal Ogan, İsa Kayacan, Zeki Çelik ve Hikmet Özdemir  Faaliyet Raporu hakkında lehde konuşma yaptı.


 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, yönetime geldikleri iki yıl boyunca yaptıkları çalışmalardan söz etti. Seçildikleri takdirde gerçekleştirecekleri projelerden bahseden Parmaksız “İLESAM Ansiklopedisi çıkarmak, ISO 9001 kalite belgesi almak, İLESAM web sitesini üyelerinin kullanımına açmak, SMS ve mail mesajlarını genişletmek, akademik ve kültürel faaliyetlere hız kazandırmak, telif hakları ve korsana karşı olan mücadelelerine devam etmek, AB projelerine başvurmak, Akçağ Yayınevi ile ortaklaşa düzenledikleri yarışmaya devam etmek, proje ve eleştirilere açık olmak, üyelerinden gelen sıkıntılara hukuk alanında destek vermek, yazı atölyesi, hat ve ney vb. alanlarda kurslar düzenlemek, sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam etmek, İLESAM üyelerinin istedikleri zaman uygun olduğu takdirde İLESAM salonunu kullanabileceklerini, imza günleri düzenleyebileceklerini, Temsilciliklerin geliştirileceğini, şiir-sanat- kültür şölenlerinin ve üniversitelerde akademik programların düzenleneceğini, üyelerinden Hakkın rahmetine kavuşanlar anısına etkinlikler yapılacağını, isimlerin cadde ve sokaklara verilmesinin sağlanmaya çalışılacağını, kitap stantlarının açılacağını, ödül törenlerinin devam edeceğini” ifade etti
Konuşmalar bitirdikten sonra İLESAM Üyeleri oylarını kullanmaya başladılar. İSTANBUL ve GAZİANTEP Şubesi üyelerinden delege olanlar Genel Kurul’da oy kullanırlarken bazı üyeler de Tüzük gereği noter onaylı vekâletname aldıkları kişiler adına oylarını kullandılar.
 
 
 
 
Birliğin Yönetim, Denetleme, Haysiyet, Teknik-Bilim, Radyo-Televizyon ve Yayın, Bilişim Kurulları üyeleri ile Federasyon Temsilcilerinin seçimine geçildi.
Ardından dilek ve temenniler de dile getirildi.
 
 

Üyelerin büyük bir ilgi gösterdiği, gayet sakin, çekişmesiz, kavgasız, seviyeli ve samimi bir ortam içinde geçen Genel Kurulda iki aday liste yarıştı. Oy kullanan üyelerin çokluğu ve kurulun uzun sürmesi sonucu acıkan üyelere yönetim tarafından yiyecek ve içecek ikramı yapıldı. Bu arada Ankara dışından ve içinden gelen üyeler birbiriyle sohbet edip hasret giderdiler.

 

Yapılan oylama sonucunda 302 oy kullanıldığı tespit edildi. Mehmet Nuri PARMAKSIZ’ın listesi (Yeşil Liste) oylardan 285’ini alarak yeni yönetime devam etme hakkını kazandı. 12. Genel Kurul’da İmdat GÜMÜŞ’ün listesi (Pembe Liste) 16 oy aldı, 1 zarfta ise boş oy çıktı.

 

Divan Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı tarafından seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra üyelerine teşekkür eden Parmaksız, “Biz çalışmaktan kaçınmayız. İLESAM için varız. Her daim İLESAM Üyelerimizi kucaklarız.” dedi.
 GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
1-Mehmet Nuri PARMAKSIZ
2-Prof. Dr. Tuncer GÜLENSOY
3-Prof. Dr. Nurullah ÇETİN
4-Cemal TUZCUOĞULLARI
5-İlter YEŞİLAY
6-Pehlivan UZUN
7-Mustafa FİRENGİZ
8-Arif BÜK
9-Hakan YILMAZ

DENETLEME KURULU
1-Durak Turan DÜZ
2-Mustafa KAYA
3-İbrahim İMER
4-Semiha ERGÜN
5-Bilal DİLSİZ
6-Mahir ÜNAT
7-Ahmet EROĞLU

TEKNİK-BİLİM KURULU
1-Prof. Dr. Şükrü Haluk AKALIN
2-Prof. Dr. İsmet ÇETİN
3-Murat DUMAN
4-Tayfun ATMACA
5-Hakkı USLU
6-İbrahim ALBAYRAK
7-Ahmet SEVGİ
8-Ergün VEREN
9-Hasan AKAR

HAYSİYET KURULU
1-İsmet Bora BİNATLI
2-Hayrettin İVGİN
3-Nail TAN
4-İsa KAYACAN
5-Ali Kemal PARILDAR
6-Osman OKTAY
7-Vedat FİDANBOY
8-Prof. Dr. Ertuğrul YAMAN
9-İbrahim ENGİN

RADYO-TELEVİZYON VE YAYIN KURULU
1-Nusret TURAN
2-Ömer Faruk BEYCEOĞLU
3-Mustafa CEYLAN
4-Ali BOZDAĞ
5-Ahmet ŞAHİNOĞLU
6-Ebru BIÇAK (CENGİZ)
7-Çelebi ÖZTÜRK
8-Nur ERSEN
9-Rıfat KAYA

BİLİŞİM KURULU
1-Prof. Dr. İsmail PARLATIR
2-Prof. Dr. Nuri SARYAL
3-Doç. Dr. Ali Merthan DÜNDAR
4-Arslan KÜÇÜKYILDIZ
5-Niüfer DURSUN

FEDERASYON TEMSİLCİLERİ
Mehmet Nuri PARMAKSIZ
Prof.Dr. Tuncer GÜLENSOY
Prof. Dr. Nurullah ÇETİN
Cemal TUZCUOĞULLARI
İlter YEŞİLAY
Pehlivan UZUN
Mustafa FİRENGİZ
Arif BÜK
Hakan YILMAZ
Barış BOZOK
Murat ÖZKAYA
Mustafa ÇAKIR
Dr. Gamze ŞAHİN
Mustafa ŞAHİN
Sevimbike POLAT
Ömer ÜNAL
Nevzat DOĞANAY
Nalan İLHAN
Barbaros TUZCUOĞULLARI
Zeynel YEŞİLAY
Dr.Özgür İLDEŞ
E.Gözde ÖZGÜREL

HABER METNİ: SİBEL UNUR ÖZDEMİR
 


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.