Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8806
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
İLESAM, DÜNYA YAŞLILIK DERNEĞİ VE ÇAYYOLU PLATFORMU, ÜMİTKÖY HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ

İLESAM, Dünya Yaşlılık Derneği ve Çayyolu Platformu, Ümitköy Huzurevi’ni Ziyaret Etti.

 

 

 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği), Dünya Yaşlılık Derneği ve Çayyolu Platformu, Ümitköy Huzurevi’ni ziyaret etti.

 

 “Marifet iltifata tabidir” görüşüyle ülkemizde ve dünyada hızla artan yaşlı nüfusa dikkat çekmek ve toplumumuzu bugünlere ulaştıran büyüklerimize olan bağlılık duygularımızı perçinlemek amaçlı Dünya Yaşlılar günü olan 1 Ekim 2011 Cumartesi günü Uluslararası bir ödül töreni düzenleyecek olan İLESAM ve Dünya Yaşlılık Derneği, bu konudaki çalışmalarına huzurevi ziyaretleri ile devam ediyor. Bu kapsamda 11 Ağustos 2011 Çarşamba günü Ümitköy Huzurevi’ni ziyaret eden İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Dünya Yaşlılık Derneği kurucusu Umut Çınar ve Çayyolu Platformu Başkanı İlhan Tezel, “yaşlılarımızın yalnız olmadıklarını, her fırsatta onları ziyaret ederek ve faaliyetlerinde “Genç Büyüklerimiz”e yer vererek onları ön plana çıkarmaya çalıştıklarını “dile getirdiler.

 

 

 

 

 

Ümitköy Huzurevi’ni ziyarete İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Dünya Yaşlılık Derneği kurucusu Umut Çınar ve Çayyolu Platformu Başkanı İlhan Tezel, Çayyolu Platformu Başkan Yardımları Nuray Yerlitaş ve Nursel Gündüz, İlesam Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlter Yeşilay ve İlesam üyesi Belgin Turan Satıcı katıldı. Huzurevi yönetiminden bilgi alan ziyaretçiler daha sonra yaşlılarla uzun süre sohbet etti ve huzurevi resim atölyesini ve el ürünlerinden oluşan çalışma alanını gezdiler.

 

 

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Dünya Yaşlılık Derneği kurucusu Umut Çınar yaptıkları ortak açıklamada, “21. yüzyılda olmamız dolayısıyla alanlarında isim yapmış, çalışmalarıyla takdir toplayan siyasetten-kültüre, spordan-medyaya ve edebiyata dair Uluslararası bir törenle 1 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 19.30’da ACity AVM salonunda 21 kişiye “ZAMANI TERSİNE KURANLAR” ödülü verileceklerini ve ödüle lâyık görülenlerin isimlerinin Eylül ayı içinde basın duyurusu ile ilân edileceğini, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfusun hızla artmakta olduğunu, gençliğin elinde olan cevherin değerini bilmediğini, yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak açısından verecekleri uluslararası ödüllerin toplumumuza ve insanlarımıza faydalı olacağına inandıklarını” ifade ettiler.

 

 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

ilesam@ilesam.org.trPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.