Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8806
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
İLESAM, DÜNYA YAŞLILIK DERNEĞİ VE ENSEV İŞBİRLİĞİ SES GETİRECEK

İLESAM, Dünya Yaşlılık Derneği ve ENSEV (Fiziksel Engelli Çocuklar Eğitim ve Sağlık Vakfı) İşbirliği Ses Getirecek.

 

 

“Marifet iltifata tabidir” görüşüyle ülkemizde ve dünyada hızla artan yaşlı nüfusa dikkat çekmek ve toplumumuzu bugünlere ulaştıran büyüklerimize olan bağlılık duygularımızı perçinlemek amaçlı Dünya Yaşlılar günü olan 1 Ekim 2011 Cumartesi günü Uluslararası bir ödül töreni düzenleyecek olan İLESAM ve Dünya Yaşlılık Derneği, bu konudaki çalışmalarına ziyaretlerle devam ediyor. Bu kapsamda 17 Ağustos 2011 Çarşamba günü ENSEV’i (Fiziksel Engelli Çocuklar Eğitim ve Sağlık Vakfı) ziyaret eden İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Dünya Yaşlılık Derneği kurucusu Umut Çınar “yaşlanmanın doğumla başladığını ve yaşlılarımız kadar özellikle kimsesiz çocuklarımız ve engelli vatandaşlarımız konusunda da her zaman duyarlı olduklarını; her fırsatta onları ziyaret edip faaliyetlerinde engelli vatandaşlarımızı mutlaka düşündüklerini” söylediler.

 

ENSEV’i (Fiziksel Engelli Çocuklar Eğitim ve Sağlık Vakfı) ziyarete İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Dünya Yaşlılık Derneği  kurucusu Umut Çınar, İlesam üyesi Belgin Turan Satıcı, İLESAM’ ve Dünya Yaşlılık Derneği’ne  organizasyonlarda destek olan J1 Ajanstan Jale ve Burcu Birinci katıldı.

 

“Fiziksel Engelliler Zihinsel Engelli Sanılıyor. Bu Yanlış.”

 

 

Ziyarette vakıf gezildikten sonra ENSEV (Fiziksel Engelli Çocuklar Eğitim ve Sağlık Vakfı) Başkanı Doç. Dr. Birol Balaban’dan vakıf faaliyetleri konusunda bilgi alındı. Engelli vatandaşlarımız, çalışmaları ve projeleri konusunda Doç. Dr. Birol Balaban, “Öncelikle beyin hasarlı çocuklar olmak üzere tüm fiziksel engellilere teşhis, tedavi, tıbbi ve mesleki rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve hayata kazandırılmaları için gerekli her türlü faaliyet ve gayretlerde bulunduklarını; engelli çocuk ve yetişkinlere, onların ihtiyaç ve gereksinimlerine duyarlı bir toplum oluşmasına çalışmalarıyla yardımcı olduklarını, fiziksel engelli çocukların tedavi ve rehabilitasyonu ile ilgilenen, pediatrik rehabilitasyon biliminin ülkemizde tanıtılmasına çalıştıklarını, eğitim ve uygulamalarının geliştirilmesi, vakıf olarak standartlarının yükseltilmesi için çaba harcadıklarını” söyledi.

 

“ZAMANI TERSİNE KURANLAR” Ödüllerinden biri ENSEV’e verilecek.

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Dünya Yaşlılık Derneği kurucusu Umut Çınar yaptıkları ortak açıklamada, “21. yüzyılda olmamız dolayısıyla alanlarında isim yapmış, çalışmalarıyla takdir toplayan siyasetten-kültüre, spordan-medyaya ve edebiyata dair Uluslararası bir törenle 1 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 19.30’da ACity AVM salonunda 21 kişiye “ZAMANI TERSİNE KURANLAR” ödülü verileceklerini, bu ödülünün birinin ENSEV Vakfına verileceğini ve ödüle lâyık görülenlerin isimlerinin Eylül ayı içinde basın duyurusu ile ilân edileceğini, yaşlılarımız kadar kimsesiz çocuklarımız ve engelli vatandaşlarımız içinde proje hazırladıklarını ve önümüzdeki günlerde bu projeleri birer birer hayata geçireceklerini” ifade ettiler.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.