Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8812
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
İLESAM OKULLARDA

İLESAM OKULLARDA

 

  

İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) şiir, sanat ve Telif hakları alanındaki çalışmalarına hız verdi. 3 Mayıs 2010 Pazartesi günü Ankara-Beytepe İlköğretim Okulu öğrencileri ile bir araya gelen İlesam Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Haysiyet Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı, İlesam üyeleri Mustafa Firengiz, Nevzat Taşkıran, Vedat Fidanboy ve Ayşe Akay yaklaşık 2 saat süren programda şiirlerinden örnekler verip öğrencilerle sohbet ettiler.

 

Programın açılışında telif hakları ve korsan kavramını öğrencilere anlatan İlesam Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, “İlesam’a üyelik, 100 yılık bir üyeliktir. Telif Hakkı kavramı eser sahibinin ölümünden sonra 70 yıl daha devam eder. İzin almadan hiçbir eserden yararlanamayız” dedi. Öğrencilerinde şiir okuduğu program sonunda Beytepe İlköğretim Okulu Müdürü Asaf Murat Karapınar’a şiire, kültüre ve edebiyata hizmetlerinden dolayı bir teşekkür belgesi takdim edildi. Program sonunda öğrencilerle bir hatıra fotoğrafı da çektirildi.

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

Adres

:

İzmir Cad. No: 33/16  Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38 -417 52 65

Fax

:

0 312 419 49 39

Web

:

http://www.ilesam.org.tr

e-mail

:

bilgi@ilesam.org.trPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.