Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1833
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10252
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2054 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
İRAN KARIŞIYOR
İran Seçim komisyonu Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad`ın en yakın rakibinin iki katı civarında oy aldığını duyurdu. Seçim sonucu özellikle Musavi taraftarları arasında öfke yarattı. Seçim sonuçlarına itiraz için korsan gösteri düzenleyen, kamu malına zarar veren ve halk güvenliğini tehdit eden 170 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Emniyet Genel Müdür Vekili Ahmet Rıza Radan, seçim sonrası gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, halk güvenliğini tehdit edenlere karşı sert önlemler alınacağını uyarısında bulundu.
Radan, gözaltına alınan kimi şahısların bazı suçlardan sabıkalı olduğunu ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.
Başkent Tahran’daki olaylarda bazı güvenlik görevlilerinin yaralandığını kaydeden Radan, bazı bankaların tahrip edildiğini, iki belediye otobüsünün yakıldığını ve birkaç özel araç ile polis otosunun zarar gördüğünü belirtti. Olaylar sırasında halktan bazı kişilerin, polisin kötü muamelesi ile karşı karşıya kaldığını doğrulayan Radan, “Emniyet güçleri arasında hata yapanlar da var. Bu hatayı en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi. Radan, ülke çıkarlarına zarar vermek ve izinsiz gösteri yapmak isteyenlere karşı sert tedbirlere başvurulacağı uyarısını yineledi. Olayların asli sorumlusu olarak gözaltına alınanların 10’unun siyasi kimliği olduğu, 50 kişinin de olayın planlayıcıları arasında yer aldığı kaydedildi.
Diğer 110 kişinin ise gösterilere karışanlar olduğu ve sorgularının ardından serbest bırakılmalarının beklendiği belirtildi. Bu arada, Fars Haber Ajansı, adaylardan Mir Hüseyin Musevi’nin ev hapsinde olduğuna dair haberlerin gerçek olmadığını duyurdu. Devlet televizyonu da Tahran sokaklarında dün geceki olaylara ilişkin görüntüler yayımladı. Görüntülerde ateşe verilen araçlar, camları kırılan banka ve iş yerleri ile devrilen çöp kutuları yer aldı.
Kentte durumun sakin olduğu ve emniyet güçlerinin görevinin başında olduğu belirtildi.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.