Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1792
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8135
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
İşte PKK`ya yardım eden komşu ülkeler

İşte PKK`ya yardım eden komşu ülkeler

İçişleri Bakanı Şahin, PKK`ya destek veren ülkeleri ve PKK`lı militanları kendi ülkelerindeki hastanelerde tedavi ettirdiklerini açıkladı.

 
 


Terörle mücadele konusunda açıklamalar yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü PKK`ya destek veren ülkeleri açıkladı. Bakan Şahin, İran ve Ermenistan gibi devletlerin yaralı PKK`lıları hastanelerinde tedavi ettirdiğini bildiklerini söyledi.

İşte İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin`in açıklamaları;

"Türkiye`nin terörle mücadelesi görünürde terör örgütüyle ve örgütleriyel mücadele şekklindedir ama terör örgütünün kaynağını başta komşu ülkeler olmak üzere Türkiye`ye karşı hasmane tutum izleyen ülkeler oluşturmaktadır.

SURİYE

Halkına zulmeden Suriye, Türkiye`nin mazlumun yanında yer alması nedeniyle Türkiye`ye karşı hasmane bir tutum ortaya koymuştur. Dolayısıyla terör örgütü Suriye`den destek alır bir konuma gelmiştir. Suriye terör örgütüne imkan sağlamıştır.

IRAK

Kuzey Irak zaten bilindiği üzere terör örgütünün lojistik destek üssüdür. Eğitim merkezidir.

İRAN

İran da Suriye`deki siyasi ilişkilerine ve Türkiye ile ilişkilerine bağlı olarak terör örgütüne yardım konusunda, en azından terör örgütünün faaliyetlerine göz yumma konusunda terör örgütünü destekler konumdadır.

ERMENİSTAN

Terör örgütüne destek verdiğini bildiğimiz ülkelerden birisi de Ermenistandır. Erzurum, Ağrı`daki militanlar Ermenistan`daki hastanelerde tedavi olmaktadır.

PKK`LILAR İRAN`DAKİ HASTANELERDE TEDAVİ OLUYOR

İran`ın terör örgütüne destek verdiğini açıklayan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakkari, Şemdinli, Yüksekova`daki çatışmalarda yaralanan PKK`lıların İran`da hastanelerde tedavi edildiğini bildiklerini açıkladı. Bakan Şahin, terör örgütü militanlarının ifadeleri de zaten bu bilgileri doğruluyor.

PKK`DAN BÜYÜK KOPUŞ!

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin 2012 yılı içinde kendiliğinden teslim olan PKK`lı terörist sayının 170 olduğunu açıkladı.

Bakan Şahin özellikle son bir yılda terör örgütünde büyük bir kopuş yaşandığını ve bunun terör örgütünden kaçanların sayısından da belli olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakan İdris Naim Şahin, PKK`dan kaçanların daha çok Kuzey Irak`tan gelip güvenlik güçlerine teslim olanlardan oluştuğunu ama yurt içinden de teslim olan PKK`lı sayısında bir artış olduğunu kaydetti.
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.