Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1812
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8400
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 753
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
KADİR GECESİ MESAJI

TOKAT MİLLETVEKİLİ

DR. REŞAT DOĞRU’NUN

 

KADİR GECESİ MESAJI

 

Cenab-ı Hakkın rahmet ve bereketinin bol olduğu mübarek üç ayların sonlarına yaklaşmaktayız. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayının son günlerini idrak ederken Yüce Allah’ın lütfuyle “Kadir Gecesi” ne ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bu gecede, sema kapılarının açılarak esenlik ve güvenliğin her tarafa yayılacağının, Cenab-ı Mevla’ya açılan ellerin, yükselen dua ve yakarışların kabul edileceği bildirilmiş ve bu gece “bin aydan daha hayırlı” olarak müjdelenmiştir.

 

Bu gecede nazil olan Kur’an-ı Kerim insanlar arasında adaleti, işi ehline vermeyi, hakka razı olmayı, başkasının hakkına göz dikmemeyi, sevgiyi, yardımlaşma ve kardeşliği, davranışlarda doğruluk ve dürüstlüğü emreder. Ne yazık ki içinde bulunduğumuz bu günlerde yaşanan gelişmeler, Kur’an’ın emrettiği hasletlere ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir kez daha göstermiştir. Müslümanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmayı engelleyecek olumsuz gelişmelerin son bulması, yeniden büyük ve güçlü bir yapı oluşması en büyük temennimizdir.

 

Peygamberimizin, “faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak Kadir Gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı” müjdesini vermiş olduğu Kadir Gecesi’nin feyz ve bereketinin, tüm vatandaşlarımızın, Türk ve İslam âleminin üzerinde olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.