Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
KONUKMAN`IN NURETTİN TOPÇU ANMA TOPLANTISINA ÇEKTİĞİ MESAJ
Sn Başkan
Vefatının üzerinden 35 yıl geçmiş olmasına rağmen  hala unutulmayan  ve giderek dahada anlaşılmaya başlayan Türk Milliyetçilik tarihine adını altın harflerle yazdırmış bulunan Nurettin Topçu hocamızı anma toplantınıza gelemediğim için üzgünüm.
Nurettin Topçuyu1953 yılında Milliyetçiler Derneğinin manevi lideri,fikirbabası olarak Rahmetli Ali Fuat Başğil hocamızın verdiği bir konferansta tanıdım.  Ve vefatına kadar da  çok yakınında bulunmak şerefine nail oldum.
Onu anmakla ve eserleri ile ilgili çalışmaları tartışmaya açmakla ,türk kültürüne  büyük hizmetler verdiğinize inanıyorum.
 Çalışmalarınızda başarılar diler sevgi ve saygılarımı sunarım.  
Nemutlu onaki yetiştirdiği gençler yani o nesil  Ülke kalkınmasında gok önemli görevler üstlenmişler,ülke yönetiminde başarılı olmuşlar üniversite kürsülerinden Türk Milliyetçiliği Türk kültürü  ve vatan ve bayrak sevgisi hakkında Topçunun görüşlerini uygulamışlardır.
Bu gün Topçunun talebesi olmak bir ayrıcalık Topçunun fikirlerini yaşatmak ise  büyük bir erdem olmuştur.   
O  yetiştirdiği gençlerin kendi konularında çok başarılı,ülke yönetiminde ülke çıkarlarını önplanda tutan Üniversite kürsülerinde üstün  hizmet anlayışı ile çalışan gençleri görmek bahtiyarlığına errişmiştir Binyıldır yaşadığımız,uğrunda canlarımızı fedadan hiç çekinediğimiz bu vatan.bu bayrak ve bu millletiçin daima iyi şeyler düşünür.Kurtuluşumuzun  yani yarınkı türkiyeyii "bu topraklar için harcanan emek Allaha açılan eller ve islamında temeli olan sosyal adalet sayesinde k
germekleştireceğimize inanıyordu.
Topçu  Milli kültürümüzün çok önemli kilometre taşlarından biri idi.
Nur içinde yatsın .Mekanı cennet olsun Prof.Dr.Ercüment konukman Devlet Eski Bakan  
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.