Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1812
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8400
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 753
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
Korsika’da 15’inci suikast

Korsika’da 15’inci suikast

Arzu ÇAKIR MORIN/PARİS
17.10.2012 (Hurriyet)
 
 

Korsikalı milliyetçilerin avukatı diye bilinen Antoine Sollacaro, dün sabah uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Avukat, eviyle şehir merkezi Ajaccio arasındaki bir benzin istasyonunda iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Kafasına iki, göğsüne de bir kurşun isabet eden Sollacaro olay yerinde can verdi. Ünlü ceza avukatı, 1999 yılında Korsika savcısı Claude Erignac’ı öldürdüğü iddia edilen ve 3 kez yargılanan milliyetçi Yvan Colonna’yı savunması ile tüm Fransa’da tanınmıştı. Korsikalı milliyetçilere yakınlığı ile bilinen Antoine Sollacaro, Korsika’ya bağımsızlık isteyen FLNC örgütünün pek çok militanını savunmuş, 1998 yılında, savcı Erignac’ın öldürülmesinin ardından da cinayete ilişkin görgü tanığı olmadığı halde yargılanarak ceza alan Colonna’nın davasını almıştı. Korsika’da yıl başından bu yana 15 benzer cinayet yaşandı.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.