Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8806
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
KREDİ KARTI KULLANIMI KONUSUNDA UYARI

Kredi kartı kullanımı konusunda uyarı:

Bu olay bir maliye uzmanının başından geçmiştir.

Kredi Kartlarında Çok Yeni Şifre Çalma Yöntemi !!! Bugün bir restoranda akşam yemek yedikten sonra kredi kartımla ödemeyi gerçekleştirirken başıma ilginç bir olay geldi. Bu yeni bir şifre çalma işlemi gibi duruyor. Sadece dikkatli olmanız konusunda bilgilendirmek istedim. 1- Hesap istedikten sonra kredi kartınızı verdiniz. 2- Garson POS cihazıyla geldi ve şifrenizi girmenizi istedi. 3- Şifrenizi girdiniz. 4- Garson işlemi başlattı. 5- 10 sn sonra size "Bakiyeniz yetersiz veya hatlarda problem var" uyarısı aldığını iletti ve tekrar deneyelim dedi. 6- İşlemi iptal etti ve slibi yırttı attı. Sonra yeniden işlemi başlattı. 7- Şifrenizi tekrar girdiniz ve ödeme sorunsuzca gerçekleşti. Masum görünüyor aslında ve her gün başımıza gelebilir, hatalı girebilirsiniz şifrenizi, garson yanlış girebilir vs. olağan şeylerbunlar ama atladığınız önemli bir nokta var. Garson size rakamın yazılı olduğu POS cihazını getirip şifrenizi girmenizi istediğinde POS`un enter tuşuna basmazsa ve POS`un ekranına bakmadan şifre girerseniz yazdığı rakamın yanına şifrenizi yazmaya başlıyorsunuz. Eğer o noktada dikkatli değilseniz, dalmışsanız, muhabbetin ortasındaysanız vs. fark etmeyebilirsiniz. Örneğin 36,75YTL`lik bir yemek yediniz, Garson POS`un enter`ına basmayınca şifreniz 1234 ise bu tutar 36.751.234 YTL oluyor ve kredi kartı bakiye yetersiz diyor. O sırada el çabukluğu ile yanlış slibi yırtıp alan Garson şifrenize kolaylıkla sahip olabiliyor. Zaten hesabı ödemek için kredi kartınızı ilk verdiğinizde ise kredi kartı numarası ve arkadaki CCV numarasını çoktan not etmiş olabilir. Basit bir yanlış anlaşılma ile birlikte kredi kartı bilginiz bir başkasının eline kolaylıkla geçebiliyor eğer dikkatsizseniz, içtiyseniz ve çakır keyifseniz vs. vs. Ve garson`un bu numaradan her zaman "Kusura bakmayın yanlış girdik herhalde" diyerek masumca sıyrılma ihtimali var. Amman Dikkat! Bu tip işlemle karşılaştıktan sonra direkt ilk yırtılan slibi alın. (Bende var bi tane şimdi şifrem yazıyor üzerinde...) ve pek tabi şifrenizi değiştirin anında.

 

 

İLAMSIZ İCRA TAKİBİ HAKKINDA
Ellerindeki kimlik bilgilerinle İcra Dairesine gidiyorlar..18.40 TL başvuru harcı yatırıyorlar..
Sizin hakkınızda … İLAMSIZ İCRA TAKİBİ başlatıyorlar…

Borç hanesine…vicdansız vicdanlarına göre akıllarına ne gelirse yazıyorlar..
Bu 250 TL de oluyor….2500 TL de oluyor…ya da daha fazlası…

Bir zaman sonra kapınıza postacı geliyor..ve size ÖDEME TEBLİGATINI imza karşılığı veriyor..
Açıyorsunuz okuyorsunuz… şaşırıyorsunuz… Gönderen kişiyi tanımadığınız için…’’ Kim ki bu ‘’ diyorsunuz..
Arkadaşlarınıza gösteriyorsunuz ve maalesef size yanlış bilgi veriyorlar..
‘’ Boş ver abi…yanlışlık yapmışlardır..madem ki tanımıyorsun yırt at ‘’ diyorlar…

Yırtıp atıyorsunuz kağıdı…İş bitti zannediyorsunuz ama bitmiyor.
İtiraz süreniz 1 hafta….O zaman zarfında hiçbir şey yapmazsanız…Borcu kabul etmiş oluyorsunuz..!!
Ensenize biniyorlar…Ödemezseniz o suratsız haciz memuru kapıda...

Alır almaz, akıllılık yapıp itiraz edip elinize resmi bir belge alırsanız işlem duruyor.
Karşı taraf ..Yani sahtekarlar…size karşı ‘’ İTİRAZ İPTAL DAVASI ‘’ açmıyorlar..çünkü foyaları meydana çıkmasını ,tanınmalarını istemiyorlar Başka yeni bir kurbanın peşine düşüyorlar…resmi işlem sıfırlana kadar takip etmekte gerekmektedir.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.