Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1815
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8464
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
KÜRT KÖKENLİ DERNEKLERDEN BİLDİRİ.

 

 

 

Kürt kökenli vatandaşların üyesi oldugu ilçe, köy ve aşiret derneklerinin temsilcileri, hukumetin "Açılım" adini verdigi girişimleri vatana ihanet olarak değerlendirdi.

Malatya Gazeteciler Dernegi´nde düzenlenen basiı toplantısında yapılan açıklamaya; Öz Pütürgeliler Derneği Başkani Necati Çelebi, Izollu Derneği Başkanı Nacim Özhan, Parcikanliıar Derneği Baskanı Mehmet Kapusuz, Celikhanlılar Dernegi Baskanı Mustafa Celik, Baskilliler Dernegi BaskaniıYunus Görgün, Palulular Dernegi Baskanı Suleyman Ateş, Alikanlılar Dernegi Baskanı Zeynel Kayan, Mamsurlular Dernegi Baskanı Bayram Çay ve Karapınar Dernegi Baskanı Ziya Gul imza koydular..

Avukat Hanifi Kartal´in kanaat onderleri adina okudugu basin aciklamasinda, DTP´ye vurgu yapilarak, hic bir partinin Kurtlerin temsilcisi olamayacagi belirtilirken, teror orgutu liderinin de Kurtlerin temsilcisi olarak takdim edilmesinin Kurtlere hakaret oldugu ifade edildi.

Bu kuruluslar adina Avukat Hanifi Kartal tarafindan yapilan aciklama soyle:

"Turkmeniyle- Kurduyle, Alevisi- Sunnisiyle, etnik kokeni ve mezhebi ne olursa olsun 70 milyon vatandasimizin ortak sesi olma adina acilim surecine iliskin olarak goruslerimizi asagida maddeler halinde kamu oyuna deklare ediyoruz;

1- Hicbir siyasi parti; Kurtlerin, Turkmenlerin, Sunnilerin, Alevilerin ya da milletin herhangi bir unsurunun temsilcisi olamaz. Hele hele bir teror orgutunun ve liderinin Kurtlerin temsilcisi gibi takdimi en hafif tabiriyle Kurtlere ve butun milletimize hakarettir.

2- Gecmisten beri oy kaygisiyla teror orgutunun palazlanmasina vesile olan, bunlarin yandaslarini meclise tasiyarak siyasallastiran ve yasalari cigneyerek terorist basma ayricalik taniyan ve terorist basini muhatap almak isteyen siyasetcilerde en az dis gucler kadar bu vebale ortaktir.

3- Cenab-i Allah yuce kitabinda (Rum-22) buyuruyor ki: ´Dillerinizin ve renklerinizin farkli olmasi Allah´in ayetlerindendir. Bu ilahi dustur cercevesinde Turkcenin, Ingilizcenin, Arapcanin, Ruscanin veya herhangi bir dilin yasaklanmasina yonelik girisim, Allah´in ayetlerini inkar ile es anlamlidir. Hele hele Turkiye´nin devlet uygulamasi olarak, ortak kultur ve medeniyetimizin unsurlari olan Kurtce yi, Zazaca yi, Cerkezce yi, Azerice yi yada herhangi bir sive veya lehceyi yasaklamasi asla kabul edilemez. Kulturumuzun unsurlarini yasaklamak bir yana bunlari korumak ve gelistirmek devletin gorevi olmalidir.

4- Ancak ortak-milli ana dil bir tanedir ve bu da Turkiye Turkcesinin Istanbul sivesidir. Yani bugunku resmi dilimizdir. Bunun yerine Turkcenin veya Kurtcenin baska bir sivesinin ikame edilmesi dusunulemez.

5- Ayyildizli Albayrak butun milletimizin ortak bayragidir. Bayragimiza saygisizlik bayragin sekillenmesinde emegi gecen Sultan Alparslanlara, Selahattin-i Eyyubilere, Fatihlere, Yavuzlara, Mehmet Akiflere kisaca tum ecdad hatirasina ve milletimizin inanc degerlerine saygisizliktir.

6- Asirlarca Islam cografyasina ve mazlum milletlere kan kusturan hacli bakiyesi ulkeler; tek devlet, tek millet olma yolunda ilerlerken isgal altindaki Musluman halklarin tek umudu olan Turkiye yi bolmeye calismak vatana da Islam alemine de ihanettir.

7- Devlet ile teror orgutu iliskilerinde baris sozcugu kullanilamaz. Zira baris sozcugu mesru gucler arasinda soz konusudur.

8- Teror orgutunu ve yandaslarini muhatap almayan her turlu iyi niyetli girisimin ve acilimin yaninda olacagimiz ve buna katki saglayacagimizi Turk ve dunya kamuoyuna saygiyla arz ederiz."

Kaynak:OKDER-CTO


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.