Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8812
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANIYOR
Kutlu Doğum Haftası kutlanıyor

Hz. Muhammed’in doğumunu idrak etmek için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından
14 -20 Nisan tarihleri arasındaki Kutlu Doğum Haftası’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi


Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunu idrak etmek için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen 14 -20 Nisan tarihleri arası Kutlu Doğum Haftası olarak kutlanıyor. Bu yıl da Kutlu Doğum Haftası ile ilgili olarak tüm yurtta 18 bini aşkın etkinlik düzenleniyor. Bu etkinlikler arasında çeşitli konferanslar, paneller, mevlütler ve yarışmalar düzenleniyor. Böylece topluma; Hz. Muhammed’in hayatı, kişiliği, dünyaya verdiği evrensel mesajlar aktarılacak ve rahmetle yad edilecek. Ankara İl Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla panel, konferans, vaaz ve irşad faaliyetleri düzenledi. Bu kapsamda, yarın Akyurt Merkez Camii, Haymana Merkez Büyük Camii ve Çubuk’taki camilerde hatim okutulacak. Prof. Dr. Nesimi Yazıcı, Prof. Dr. Mehmet Okuyan, Dr.Ali Ünal, Dr. Bilal Doğan, Müftü Mustafa Aydos, Hüseyin Kayapınar, Necmettin Nursaçan konferans, vaaz ve irşad programı gerçekleştirecek.


Yurdun dörtbir yanında
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde de, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Küreselleşen dünyada ailenin önemi” konulu konferansa konuşmacı olarak Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep Cici katıldı. Küçükköy İmamı Muhammed Ali Küçük tarafından da Kuran-ı Kerim’den ayetler okundu. Malatya’da ise Kutlu Doğum Haftası kutlama programı çerçevesinde Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen “İslam’da Aile” konulu panelde açılış konuşmasını İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu yaptı. Panelde daha sonra, Tekke Cami İmamı Mehmet Yüksel “İslam’da ailenin önemi”, Hz. Ali Cami İmam-Hatip Muhsamettin Gürsoy, “Nasıl bir aile modeli”, Üçbağlar Cami İmam- Hatip Abdulkadir Ateş, “Peygamberimizin aile hayatı”,  Köy Hizmetleri Cami İmam Hatip Halil Kılıç da, “Ailenin korunması” konulu sunum gerçekleştirdiler.Diyarbakır’da döner ekmek dağıtıldı
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Ankara Beypazarı Ticaret Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda Diyanet yayınları ve Veda Hutbesi, Sincan’daki Kur’an kurslarında kitap, Sincan Kapalı Spor Salonu’nda ise hadis kartelası dağıtılacak. Güdül’ün Karacaören Köyü’nde ücretsiz sağlık taraması ve muayene yapılacak. Diyarbakır’da da etkinlikler çerçevesinde şehrin çeşitli yörelerinde tatlı ve döner dağıtılırken camilerde ise cemaate vaazlar verilerek dualar okundu.
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.