Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1833
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10295
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2055 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
MEVLİD KANDİLİ

MEVLİD KANDİLİ MESAJI

 

Milattan sonra 571 yılına kadar süregelen zaman içinde, dünya üzerinde insanların gerek manevi, gerekse beşeri manada büyük boşluk yaşadığı bir dönemde dünyamızı şereflendiren ve Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Enbiya’nın sultanı, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimizin doğumunu kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

 

          Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan bu kutlu doğum, insanlık tarihinin en önemli olaylarından biridir. Çünkü O’nun dünyaya geldiği dönemde insanlar her türlü değer ölçülerini yitirmiş, yollarını şaşırmışlardı. Sosyal hayat bozulmuş, ahlak tamamen çökmüş, kadınlar ve kız çocukları her türlü acımasızlığa, işkenceye tabi tutulduğundan, tam bir insanlık dramı yaşanmaktaydı.

 

          Peygamberimizin böyle bir zamanda gelmesiyle insanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Hz. Muhammed’in gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlığa en büyük nimetlerinden biridir.

 

          Hazreti Peygamberimiz (sav), yaşadığı dönem boyunca, putperestliğin yerine tevhidi, zulmün yerine adaleti, düşmanlığın yerine kardeşliği getirmiş, toplumda barışın hâkim olmasını sağlamıştır. Doğruluk, nezaket, güvenirlilik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi davranışlarıyla insanlığa örnek olmuştur.

 

          Bugün bizlere düşen Peygamber efendimizin sünnetlerine riayet etmek, O’nun dünyada hâkim kılmak istediği insanlık ve yaşam düzenini devam ettirmeye çalışmaktır. Ancak bu şekilde Cenab-ı Allah’a kulluk, peygamberimize de iyi bir ümmet olmanın şerefine nail olabiliriz.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinizi kutlar, ülkemize ve tüm İslam âlemine barış, huzur ve kardeşlik getirmesi dilerim. 

                                                                            

                                                                                      Dr. Reşat DOĞRU                                                                                    Tokat Milletvekili      Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.