Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1825
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9129
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2020 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
MİLLİ EĞİTİMDEKİ REZALET
Milli Eğitim Bakanlığı`nın yayınladığı 11.sınıf coğrafya kitabının 133.sayfasındaki Türkiye haritasında Ağrı Dağı`nın adı Ararat olarak geçiyor.Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk bunu ortaya koyup uyarınca da Bakanlık yetkilileri yeni baskılarda hatanın düzeltileceğini ve ayrıca kitabı yazan, inceleyen ve onaylayan hakkında inceleme başlatılacağını açıklalamış.
Yani bu ne demek? Konu yakında kapanacak veya çok ufak müeyyidelerle geçiştirilecek demek.
Birincisi her kitapta bazı hatalar olabilir. Ama bu durum bir hata değil tamamen kasıt ve ihanettir.
İkincisi bu kitabı inceleyen ve onaylayan görevlileri, bu göreve kimler atıyor? Bu konuda atayanların hiç vebali ve kusuru ve suçu yok mu?
Diyelim ki Yunanistan`daki okullarda okutulan ders kitabında Batı Trakya`da yaşayan soydaşlarımız hakkında `Müslümanlar` tabiri yerine `Türk` tabiri olsa, böyle doğru bir yanlış yapılsa, Atina Osmanlı`nın bir vilayetidir diye bir bilgi yer alsa, Yununanistan`da bakan,müsteşar ve hatta hükümet sarsılırmıydı? Sarsılırdı. Bir dizi istifalar olurdu.
Peki bizde niye böyle işler basite alınır?
İnceleyen ve onaylayan hakkında soruşturma açılacakmış! DEVLET BÖYLE İDARE EDİLEMEZ BEYLER.DEVLET İDARESİ CİDDİYET İSTER.
Bu konuda başta bakan , müsteşar, genel müdür hesap vermelidir, ondan sonra alt kademe adam gibi hesap vermeli ve yargılanmalıdır.
Bunu bekliyoruz.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.