Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8077
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ÖĞRENCİLER BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN

ÖĞRENCİLER BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN

 

 

         Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU İlimizde eğitim ve öğretim gören öğrencilerin yurt sorununun giderilmediğini, öğrencilerin çok zor şartlar altında eğitim gördüklerini söyledi. Dr. DOĞRU açıklamalarını şöyle sürdürdü.

 

         29.12.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına, Tokat ilinde öğrencilerin mağduriyetinin önlenebilmesi için yurt yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru önergesinde Milli Eğitim Bakanı 04.02.2010 tarihinde cevap verdi. Tokat’ta öğrencilerin en büyük problemi barınmadır. İlimizde yeterli öğrenci yurdu olmadığı için, büyük problemler yaşanmaktadır.

 

         Acil olarak Tokat ili ve ilçelerine devlet yurt yapmak zorundadır. Ancak Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’ nun soru önergemize verdiği cevapta, ilimize sadece 200 öğrencilik kız öğrenci yurdu. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünce kiralanarak hizmete açılacağı anlatılmıştır. Bu yeterli değildir. Çocuklarımıza sahip çıkalım, çocukları dışarıda bırakmayalım.

 

         Devletin şefkat eli onların üzerinde olsun. Acil olarak AKP’nin yetkilileri bu konuda Milli Eğitim Bakanlığına ulaşarak yurt yapımını istemeleri gerekmektedir.

 

         Tokat’a Milli Eğitim Bakanlığından büyük pay ayrıldı diye beyanat verenlere sesleniyorum. Bakanlık önergelerine verdiği cevapta yurt yok diyor. Bu nasıl bir çelişkidir.

 

         Tokat ili,  AKP iktidarının hâkim olduğu 8 yıllık dönemde ekonomik ve sosyal alanda hiçbir ilerleme kaydetmediği gibi hızla küçülmeye gitmiştir. İlimizin tüm ekonomik kaynakları kurutulmuş, tek geliri başka illerden Yüksek öğrenim görmeye gelen öğrenciler olmuştur.

 

         Buna rağmen il ve ilçelerimizdeki barınma sorunu çözülememiştir. Fakülteler, Yüksekokullar açılmış ancak buraya gelen öğrencilerin sosyal yaşam alanları çözüme kavuşturulamamıştır.

 

         Hükümetin ve ilgili kurumların bir an önce öğrencilerimize gerekli barınma ve sosyal aktiviteleriyle ilgili gereksinimlerini karşılayıp, onlara huzur ve rahat içinde sağlıklı bir eğitim imkânı sunması gereklidir dedi.

 

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.