Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8964
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2015 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
PAKİSTAN 6 AY İÇİNDE YIKILABİLİR

“Pakistan altı ay içinde yıkılabilir”

 

CENTCOM başdanışmanı, Pakistan’ın yıkılma aşamasında bulunduğunu, bunun korkunç sonuçları olacağı iddiasında bulundu.

Irak ve Afganistan’daki Amerikan askerlerine komuta eden ve İran’ın da bulunduğu bölgeyi kapsayan ABD Merkez Kuvvetleri Komutanı (CENTCOM) Orgeneral David Petraus’un başdanışmanı David Kilcullen Washington Post gazetesine verdiği demeçte çarpıcı iddialarda bulundu. Başdanışman David Kilcullen, Pakistan ordusunun ve polisinin, sivil hükümeti tanımadığını ve “devlet içinde devlet” gibi davrandığını ileri sürerek, gerekli adımlar atılmadığı takdirde Pakistan’ın önümüzdeki altı ay içinde yıkılacağını iddia etti.
Kilcullen, Amerikan hükümetini de Pakistan‘ın kaosa sürüklenmesinin uluslararası toplum için korkunç sonuçlara yol açabileceği konusunda uyardı. Kilcullen, bu ülkeyi şu ifadelerle tanımladı:
“Pakistan 173 milyonluk bir nüfusa, 100 adet nükleer silaha, El-Kaide‘nin ana merkezine, Amerikan ordusundan daha büyük bir orduya ve ülkenin üçte ikisini kontrol edemeyen bir hükümete sahip.”
“Pakistan hükümetinin yıkılması ve nükleer silahların radikal güçlerin eline geçmesi ihtimali, dünyadaki diğer bütün krizleri cüceleştirebilir” ifadelerini kullanan Kilcullen, Usame bin Ladin‘in öldürülmesinin ve ya yakalanmasının önemli olduğuna ise inanmıyor. Kilcullen, Amerikan askerlerinin Ladin‘i öldürmesi durumunda El-Kaide‘nin bitirilemeyeceğini ve böyle bir adımın Ladin‘i kahraman haline getireceğini savunuyor. Ona göre aşiretlerin el-Kaide liderini yakalaması ve onu yaptıklarının yanlış olduğunu televizyonda söylemeye zorladıktan sonra cezalandırması “el-Kaide mitinin” sonunu getirir.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.