Pehlivanoğlu`ndan Balkan Soykırımı Önerisi

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA PEHLİVANOĞLU`NDAN ``ERMENİ SOYKIRIMINA KARŞI BALKAN SOYKIRIMI TASARISINI UYGULAYIN !...

06 Şubat 2012 Pazartesi 15:46


RUBASAM (Rumeli Balkan Strateji Araştırmalar Merkezi ) Başkanı Av.Özcan Pehlivanoğlu Kanal9 Televizyonu’nda Engellilere yönelik Müslüm SÖYLER’in hazırlayıp sunduğu Başka Açıdan programında bambaşka konularla gündeme damgasını vurdu.
Rumeli balkan Coğrafyası maalesef unutulmaya yüz tutmuş. Bu unutulan Coğrafyayı yeniden Türk Milletine hatırlatmak gerekir, diyerek söze başlayan Pehlivanoğlu;, Fransa Parlamentosu’nda ülkemiz aleyhinde başlatılan soykırım yalanına karşı ; Balkan soykırımı tezini savundu. Bu konuda  batılı tarihçelerin yazdıklarını da örnek gösteren Pehlivanoğlu, aslında  Balkanlarda onların bahsettiklerinden kat kat fazlasıyla   soykırım yapılmıştır dedi,.
Pehlivanoğlu , önce Balkanları tanıyalım,  balkanlar denilince akla sadece  Rumeli, veya  sadece Trakya  algılanmasın... Aslında Trakya , Rumeli  ve Balkan   hepsi birbirini karşılayan içe içe geçmiş kavramlardır. Bazı tarihi bilgilerde yansıtıldığı gibi ‘’Türkler 1352’de Süleyman Paşa komutasındaki askerlerin Lapseki’den Gelibolu’ya geçiş için Çimpe  Kalesini fethederler ve Rumeli’ye çıkışımız başlar’’  diye  başlayan satırlarla anlatıldığı gibi değildir. Ön göçler , bulunan kalıntılara ve  arkeolojik belgelere göre Türkler 4300 yıldır Balkanlardadır ve balkanları  Türkleştirmişlerdir. Dünyada 2 tane at mezarlığı vardır. Bu at mezarları Altay ve Sancak bölgesinde  bulunmuştur. Türklerin ata verdiği değeri herkes biliyor. Bu bölgelerde yapılan tüm kazılar binlerce yıllık Türk kültürlerini gün yüzüne çıkarmıştır. Bu gün yüzüne çıkan eserler gösteriyor ki, Türkler  kendilerine yurt olan bu bölgelerden sökülüp atılmışlar, ama bunu yaparken de soykırım uygulanmıştır. En son Bosna olayları bu soykırımların en belirgin örneğidir. Aynı tarihlerde Makedonya da ve Kosova’da da soykırım yapıldı. Katliam emri veren Sırp generaller  ile bugün doğuda pkk nın yaptığı uyguladığı metotlarla birebir aynı. Onun için biz diyoruz ki koskocaman bir Türk yurdundan, binlerce yıllık bir Türk yurdundan hilelerle ve gafletle ve ihanetle sürülüp atıldık. Bu yapılanları  yapılmadığı halde ortaya atılan Ermeni soykırımına karşı kullanalım. Gerçekleri hep birlikte haykıralım. Unutmayalım ki Büyük Türk Yurdu  kenetlenirse bir daha hiçbir millet hiçbir millete karşı soykırım uygulayamayacaktır. En geniş coğrafya ya yıllarca sahip olan Türkler hiçbir millete soykırım uygulamamıştır. Yine aynı coğrafyaları aynı şekilde kullandığı takdirde hiçbir millet, bir başka millete ne soykırım ne de katliam uygulayamayacaktır. Bunun için hep birlikte tek yumruk olmalıyız. Ben buradan sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL ve Sayın  Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Fransa’da hakkımızda asılsız kamuoyu oluşturulup yapılan sözde soykırımı tasarılarına karşı, bizlerde Balkanlarda yapılan soykırımları gündeme taşıyalım. hakkımızda hayalen üretilen senaryolara karşı tarihi gerçekleri öne çıkarıp karşı bir duvar örelim diyerek sözlerini noktaladı.