Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
PKK DA 1 MİLYON DOLARLIK İNFAZ
PKK`da 1 milyon dolarlık infaz
A.A.
Türkiye, İran ve Suriye ile Avrupa ülkelerinde sürdürülen etkili operasyonlar sonucunda finansman ve kadro temininde ciddi sıkıntı yaşayan terör örgütü PKK`da 1 milyon dolarla kaçmaya çalışan örgüt sorumlusunun öldürüldüğü öne sürüldü.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütünün İran`daki uyuşturucu ticaretini yönlendirdiği öne sürülen Urumiye sorumlusu, Kahramanmaraş Pazarcık doğumlu “Tolhildan” kod adlı K.K.(32) örgüt içi hesaplaşma sonucu vurularak öldürüldü. K.K`nın, Kürtlerden toplanan haracın yanı sıra uyuşturucudan sağlanan yaklaşık 1 milyon dolarla Avrupa`ya kaçmaya çalıştığı iddia edildi.

“Tolhildan” kod adlı K.K`nın Urumiye kırsalında “Numan” kod adlı Mehmet Dağ tarafından görevlendirilen kişiler tarafından infaz edildiği, ancak gelebilecek tepkilerden çekinildiği için infazın ailesinden ve İran`daki kadrolardan gizlendiği kaydedildi. Terör örgütünün tepkilerden çekindiği için K.K`nın cesedini güvenlik güçlerinin bulabileceği şekilde araziye terk edildiği ve çatışmada öldürülmüş gibi yansıtılmaya çalışıldığı belirtildi.

Örgütün sözde Diyarbakır sorumlusu “Ziya” kod adlı Engin Çatak ile yardımcısı “Zinar” kod adlı Ömer Kılıç ve örgütün lojistik işlerinin başındaki “Yusuf” kod adlı Aslan Kalkan örgüte ait 900 bin lira ile kaçmaya çalıştıkları iddiasıyla daha önce öldürülmüştü.

OPERASYONLAR

Öte yandan, terör örgütü PKK kendi yayın organlarına yansıyan örgüt açıklamalarında, 13 Nisanda başlatılan sözde “ateşkisi” üç defa uzattıkları, bir kez daha uzatabileceği ifade edildi. Açıklamalarda, Türkiye, İran ve Suriye`de aralıksız devam eden operasyonlarda 63 örgüt mensubunun öldüğü, 28 kişinin de örgütten kaçtığı bilgisi yer aldı.

Terör örgütü açıklamasında, geçen hafta sonu örgüte yönelik karadan ve havadan gerçekleştirilen operasyonlarda Suriye, İran ve Türkiye uyruklu “Hedar Afrin” kod adlı Hanife Ali (27), “Sıla” kod adlı Aliye Timur (23), “Çektar Cudi” kod adlı Salih Güleç (22), “Mazlum” kod adlı Yahya Musazade (21), “Abbas Baran” kod adlı Şeyh Ali (18) adlı 5 teröristin daha öldüğü duyuruldu.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.