PKK`dan modern bir "kız kaçırma" eylemi

Aygün ile PKK`nın amaçları aynıydı

PKK terör örgütünün CHP milletvekili Hüseyin Aygün`ü Tunceli`de kaçırdığı açıklandı.

Olay, kimileri tarafından bir terör eylemi olarak algılansa ve öyle gösterilmeye çalışılsa da aslında bu modern bir kız kaçırma taktiğidir.

Hüseyin Aygün, Atatürk`e, Cumhuriyet`e, ülkenin bölünmezliğine karşı olduğunu tüm açıklama ve da
vranışları ile defalarca ispat etmiş bir Kürtçüdür. Devletin Dersim`de katliam yaptığı açıklamaları da Aygün`ün misyonunu çok iyi göstermektedir.

Aygün ve PKK arasında, herhangi bir amaç farklılığı görülmemektedir. Bugün için Aygün PKK içinde yer almamış ve CHP`yi seçmiş olabilir ama bu yine de onun PKK`nın amaçlarından farklı bir amaç güttüğünü göstermez. Tersine Aygün CHP içinde büyük tepki almış, CHP içindeki BDP`liler olarak görülen bir Kürtçü gruba dahildir.

Tüm bu nedenlerle, PKK`nın, kendisine aşık olan kızı (Aygün`ü) kaçırdığını ve şimdi de babasından yani CHP`den istediğini söyleyebiliriz.

Aygün ile PKK anlaştı mı?

Üstelik bizce bu kız kaçırma olayında "kız" ile PKK arasında bir anlaşma ve sözleşme olduğundan bile kuşku duyuyoruz.

Aygün, adeta PKK`nın kendisini kaçıracağı güzergahı PKK`ya kendisi bildirmiş ve orada kaçırılmıştır!

Bunlar milletle alay etmektedir.

Bu kız kaçırma PKK`ya bir hayat öpücüğüdür ve bu öpücük Hüseyin Aygün tarafından verilmiştir.

Son dönemde Türkiye`de bir Kürt ayaklanması çıkartmaya çalışan ama bu noktada başarılı olamayan PKK`nın temel propagandası, Güneydoğu`da devletin değil PKK`nın hakim olduğu hatta belli bölgelere devletin hiç giremediğidir.

İşte Aygün`ün kaçırılması olayı, sanki tam da bunu ispatlamak ve kamuoyuna duyurmak, devleti ve hükümeti güçsüz göstermek, PKK`yı güçlü göstermek için tezgahlanmış bir oyundur.

Teröristle pazarlık yapmayın

Bu oyunun devamında, bu defa CHP PKK ile pazarlığa oturacak ve PKK`nın gücü tüm Türkiye`ye duyurulmuş olacaktır.

Ya da bu görüşmede arabulucu olarak BDP bulunacak ve yine hem PKK hem de BDP kamuoyunda barış isteyen güçler olarak gösterilecektir.

Türk kumuoyu hiçbir Kürtçünün oyununa gelmemelidir. Olay devlete ve millete bir tuzaktır. PKK`nın aklanması için bilinçli bir taktiktir.

Hükümet bu kaçırma olayı karşısında geri adım atmamalıdır. Aygün devletin gücü ile kurtarılmalıdır. Tabi gerçekten kurtarılmak gibi bir niyeti varsa…

CHP ise PKK ile ya da onun yasal uzantısı BDP ile temasa geçmemelidir. CHP`den beklenen açıklama,"biz gerekirse bir milletvekilimizi teröre kurban vermeye hazırız" şeklinde bir açıklama olmalıdır.

Daha önce İngiltere`de de milletvekili kaçırma olayları oldu, hatta İtalya`da Başbakan bile kaçırıldı. Ciddi devletler teröristle pazarlık etmez gerekirse bakanını veya başbakanını bile feda edebilir

GÖKÇE FIRAT