Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
PKK KATİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR-Dr.REŞAT DOĞRU

PKK KATİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

 

       Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, PKK terör örgütü temsilcilerinin muhatap alınmasının ülkemizi ve insanlarımızı dönüşü olmayan tehlikeli bir yola sokacağını belirterek şöyle konuştu.

 

Ülkemizde 25 yıldan beridir 40.000 kişinin üzerinde insanımızı öldüren, güvenlik güçlerimizi şehit eden, masumları katleden bu terör örgütü ile anlaşma zemini hazırlamak milletimize ve şehitlerimize haksızlıktır.

Bu örgüt milletimizi bölmek, parçalamak için kuruldu. Kurulduğu günden beri de can yakmaktadır. Yıllardır süren hain eylemlerde anaların yüreği yanmış, ocaklara kor düşmüş, çocuklar yetim ve öksüz, aileler başsız kalmışlardır.

PKK terör örgütü “Sizin haklarınızı koruyoruz-koruyacağız” söylemleri ile hakkını koruyacağı insanları bile erkek-kadın, genç-çocuk demeden katletmiştir. Bu nasıl çelişkili bir durumdur. Bunlar kimseyi temsil etmediği gibi O insanlarımızı da koruyamaz kollayamazlar.

Bu ülke, toplumun her kesiminden insanıyla geçmişten bu güne vatan bölünmesin, bayrak inmesin, ezan susmasın, canımıza, malımıza, namusumuza halel gelmesin diye kanını, canını seve seve feda etmiş, şehadet mertebesine ulaşmıştır.

 

Şehit Aileleri acılarını yüreklerine gömmüş, hep devletin yanında yer almışlardır. Ancak bugün gelinen noktada Şehit Aileleri feryat etmektedir. Verilen onca can, sönen bunca ocağın karşılığı bu olmamalıdır.

         Şehit Aileleri ve Derneklerinin İçişleri Bakanı ile yapmış olduğu görüşmelerden herkes ders almalıdır. Zaten hükümet İçişleri Bakanını devreye sokarak yanlışı en baştan yapmıştır.

         AB ile ABD taşeronlarının senaryolarını uygulayan PKK terör örgütü temsilcileri ile Türkiye Cumhuriyeti devletini aynı masaya oturtmak yanlışların en büyüğüdür. Tarihimizde böyle ihanetlere rastlanmaz. Bu yanlışları yapanları tarih de affetmeyecek bizler de affetmeyeceğiz.

         Türk milleti Gayrimüslim vatandaşlarımız da dahil hiçbir etnik grupla bu zamana kadar çatışma ortamına girmemiş binlerce yıl onlarla kader birliği yapmış, kardeşçe yaşamıştır.

         Bugün eli kanlı terör örgütünün siyasi kanadı olsun basın kanadı olsun terörist başının muhatap alınması gerektiği yönünde beyanlarda bulunmaktadırlar. Hatta ve hatta terörist başı avukatları aracılığıyla sözde yol haritası bile hazırlamaktadır.

         Ortaya atılan “Kürt Açılımı” tabiri ne kadar yanlış ve ayrıştırıcı bir tabir ise yerine konulmaya çalışılan “Demokratik Açılım” tabiri de o derece yanlıştır. Bahse konu vatandaşlarımızın insanlarla, devletle, ülkeyle,  gerek insani, gerek hukuki ve gerekse demokratik olarak hiçbir sıkıntısı yoktur. İşte asıl irdelenmesi gereken nokta budur. Siz kime, ne hakkı tanıyacaksınız.

        

         Milletimiz barış, sevgi ve saygı istemektedir. Halkımızın geleceğini karartmaya, kardeşi kardeşe düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Çünkü bu millet yüzyıllarca dil, din, renk, ırk demeden bir potada yoğrulmuştur. Aynı kaptan yemek yemiş, aynı bardaktan su içmiş, aynı amaç için  mücadele etmiş aynı uğurda can vermiştir. Dış güçlerin güdümü ile hareket eden bu şer güçlere topyekun karşı durarak Milli Birlik ve Beraberliğimizi sekteye uğratmamalıyız dedi.

 

           

           

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.