Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8971
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
PKK`LI 23 HACKER GÖZALTINDA
BÖLÜCÜ terör örgütü PKK`nın internet ortamında propagandasını yapan ve kamuya ait internet sitelerine sanal saldırılarda bulunan hacker üyelerine yönelik 11 ilde düzenlenen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır merkez olmak üzere yurt çapında aralarında İstanbul, Hatay, Mersin, Adana ve İzmir`in de bulunduğu 11 ilde bu sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Baskınlarda bölücü örgüt PKK üyesi 23 kişi gözaltına alındı. Uzun süredir teknik takip yöntemiyle araştırılan bu kişilerin örgütün Türkiye ve Avrupa`da eğitim alan hackerleri olduğu belirtildi. Şüphelilerin başta kamu kurumlarına ait internet siteleri olmak üzere kendilerine hedef seçtikleri sitelere saldırılarda bulunduğu belirtildi.

Hackerlerin çökertme saldırılarının uzun süredir polis tarafından teknik takip yöntemiyle araştırıldığı bildirildi. Bu kişilerin geliştirdiği virüsleri e-posta yoluyla kullanıcılara göndererek bilgisayarlara zarar vermek istediği ifade edildi. PKK`nın internet ortamında propaganda çalışmasını da bu kişiler aracılığıyla gerçekleştirdiği anlaşıldı.

Örgüt bu yöntemi daha önce kullanmıştı. En son karşılaşılan bir örnekte sanal saldırı şu şekilde gerçekleştiriliyordu:
“Örgüt hackerleri `Terörü lanetliyoruz. Herkesi birlik olmaya çağırıyoruz` yazılı olan ve içinde `.pps` (powerpoint) sunusu bulunan e-postayı kullanıcılara gönderiyor. E-postadaki dosya açıldığı zaman tamamen zararsız ve milliyetçi gibi görünen bir powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor. En sonun da ise bunun PKK tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı Kürdistan yanlısı bir resimle (bölünmüş Türkiye ve Kürdistan haritası) bütün sistemin çöktüğünü, bilgisayardan bütün verilerin silindiğini söylüyor. Ve artık çok geç kaldınız bütün verileriniz siliniyor. Silinmeden önce de açıldığı ilk anda msn listenizdeki tüm arkadaşlarınıza maili yolluyor.”Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.