Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8077
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEVLETİ TESLİM ALIYOR

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEVLETİ TESLİM ALIYOR

 

          Yaklaşık 30 yıldan beri 40 bin den fazla insanımızı öldüren PKK terör örgütü, AKP iktidarında, tahayyül bile edemeyeceği mesafeler almıştır. PKK terör örgütü militanları ellerini kollarını sallayarak Habur sınır kapısından ülkemize girmişler, kahramanlar şeklinde karşılanmışlardır. Sözde Kürt açılımı denilerek, başlayan tavizler, her geçen gün, yeni yeni kabul edemeyeceğimiz durumlarda karşımızda durmaktadır.

          Ülkemizin önünde birçok sorun vardır. Ancak en önemli sorun milletimizi birbirine düşüren, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen bölücü terör sorunu olduğu, hiçbir zaman unutulmamalıdır.

          Yüce Türk Milleti bu terör örgütü ve yandaşlarını çok iyi tanımalı ve oyuna da gelmemelidir. Verilen tavizlerin hiç birisi sorunun çözüm parçası olmamaktadır. Ülkemizde milli irade her şeyin üzerinde olmalı ve milli hedefler hiçbir zaman kaybedilmemelidir.

          Unutulmaması gereken etnik merkezli terörün, yıllardan beri insanlarımıza saldırıp, can ve mal kaybına sebep olması siyasal terör haline gelmesidir.

          Bugün ülkemizde kardeşlik tehlikededir. Her gün yeni yeni senaryolar insanlarımızın, yürekleri kanatmaktadır. PKK terör örgütü ile mücadele eden yiğit insanların aileleri gelişen olayları yakinen takip etmekte ve yürekleri burkulmaktadır. PKK’nın lideri katil Apo neredeyse kahraman ilan edilmektedir.  Terör örgütü de sanki bir kurtuluş örgütü şeklinde kamuoyuna sunulmaktadır. Bu doğru değildir. Bölücü heveslere cesaret verme, etnik tahrikleri sürdürme, bundan çıkar umma hiç kimsenin faydasına olmayacaktır.

          Ülkemizde insanlarınızın artık bu kötü oyunları taşımaya mecali kalmamıştır. Sapla saman birbirine karışmıştır. Terör örgütü ve yandaşlarına verilen cesaretler ve tavizler artık kaldırılamayacak durumdadır.

          Ülkemizin geleceğini ve insanlarımızın kardeşliğini düşünelim. Ülkemizin hem içerden, hem dışardan çökertilmesine müsaade etmeyelim. Terörü tavizler vererek sonlandıramayız. Dünyanın hiçbir yerinde böyle olmamıştır.  Taviz tavizi doğurmuştur. İmralı canisi ve kandil çetesi ülkemizi yönetemez.

          Hükümetin İmralı’yı muhatap alması katilden çözüm ve barış adına mesaj beklemesi çok yanlış ve kabul edilmemesi gereken bir durumdur. Ülkesini seven herkes buna karşı çıkmalıdır. Çözüm aranacaksa milletimizin iradesinde, milletimizin yüreğinde aranmalıdır.

          Türkiye’ni federasyona dönüşmesi, PKK’nın ve katil Apo’nun affı, hiçbir şekilde gündeme gelmemelidir. Türkiye’nin çökmesini milletinin parçalanmasının istemeyelim. Şehitlerimizin ruhunu incitmeyelim. Gazilerimizin yüreklerini yakmayalım. Bu ülkenin nasıl vatan yapıldığını, hiçbir zaman unutmayalım.

 

                                                                                      Dr. Reşat DOĞRU

                                                                                      Tokat MilletvekiliPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.