Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1794
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8171
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2000 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
RADİO LİBERTY-KARABAĞ

ÖZGÜRLÜK RADYOSU ORTALIĞI KARIŞTIRDI

image00116.jpg

ABD kökenli Radio Liberty, Ankara`nın Karabağ`dan vazgeçtiğini, artık sadece 1915 Ermeni olaylarını araştıracak ortak bir komisyon kurulmasında ısrar ettiğini ve Sarkisyan`ın buna sıcak baktığını ileri sürdü

Ermenistan`dan yayın yapan Radio Liberty, Türkiye`nin Ermenistan`la ilişkilerini normalleştirmek için Erivan`ın Karabağ işgalini sona erdirmesi şartından artık vazgeçtiğini öne sürerek, Ankara`nın tek şartının 1915 olayları konusunda Ermenistan ile ortak bir araştırma komisyonu kurulması olduğunu iddia etti. Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan`ın göreve geldiği 2008 Nisan`ından itibaren Ankara – Erivan ilişkilerinin çok hızlı gelişmekte olduğunu ve bunun da Azerbaycan`ı son derece rahatsız ettiğini belirten Radio Liberty, Erivan-Ankara görüşmelerinde yer alan bir yetkilinin, Ankara`nın artık sınırları açmak ve ilişkileri normalleştirmek için Dağlık Karabağ`ın işgalinin sona erdirilmesi şartından vazgeçtiğini ileri sürdü.Ankara`nın buna karşılık Ermenistan ile Türkiye arasında 1915 olaylarını araştıracak bir komite kurulmasında ısrar ettiğini savunan radyo, Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan`ın da bu öneriye sıcak baktığını ve bunun işaretlerini verdiğini belirtti.Radio Liberty, bunun da Ermenistan içinde özellikle Taşnak Ermeni Devrimci Federasyonu`nu rahatsız ettiğini ve Taşnaklarla ABD`de yaşayan diaspora Ermenilerinin Sarkisyan`ı uyardığını kaydetti.Radyo, ABD`deki Ermeni kuruluşlarının bu konudaki gerçek niyetini açıklaması için Sarkisyan`a baskı yaptığını iddia etti.

TÜRK DÜNYASI HABER MERKEZİPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.