Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
REEL EKONOMİ TEHDİT ALTINDA

     Uluslararası Para Fonu (IMF)Başkanı D.Strauss-Kahn finansal krizin reel ekonomiye yayılmasıyla birlikte dünya ekonomisinin zor bir döneme girdiğini belirtirken,``Bu,küresel bir çözüm gerektiren küresel bir sorun haline gelmiştir.``dedi.``Finansal piyasalardaki krizin makroekonomik etkilerinin ciddi olacağını ve hiçbir bölgenin kendisini bundan tümüyle yara almadan kurtulamıyacağını``söyleyen Kahn,ABD`deki konut sektöründen kaynaklanan krizin,küresel sorun haline geldiğini belirterek,etkilerinin Avrupa`da artan bir şekilde hissedileceğine inandığını ve yükselen ekonomilerin de bu krizden nasiplerini alacaklarını dile getirdi.

    Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yalçındağ`da,ABD`de finansal piyasalarda başlayan dalganın reel ekonomiyi tehdit etmeye başladığına dikkat çekti.Yalçındağ,``Böyle dönemlerden,istikrarlı siyaset ve ekonomiye sahip,verimliliği,rekabeti destekleyen uygulamalarını tamamlamış ve risk yönetimi yapabilen ekonomilerin diğerlerine göre daha az zararla çıkacağı muhakkaktır.``dedi.
    TÜRKİYE`nin çağdaş bir toplum ve ekonomi olmanın gereklerini yerine getirmek durumunda olduğunu,bunu başarmanın hem 2008 yılında oluşan belirsizlik döneminden en az zararla çıkmayı hem de uzun vadeli küresel rekabette geri kalmamayı sağlıyacağını belirtti.
    Türbanla ilgili yaptığı Anayasa değişikliğinden sonra muhalefet ve basının sert mukavemeti ile karşılaşan Erdoğan,kendisini kontrol edememenin hırsı ile yaptığı sert çıkışları ``Öfke bir hitabet sanatıdır``lafları ile kamufule ederken,yaklaşan küresel krizin,Türkiye`deki etkilerini istikrarlı bir siyaset ile atlatmaya çalışacağı yerde,türban,öfke,beyaz çarşaf gibi konularla siyasi istikrarı bizzat kendisi bozmaktadır.
    Özellikle medyaya yüklenmesi ile gerilimi yükseltmesinin kendisine,Türkiye`ye ve hiç kimseye yararı olmayacağını bilmesi gerekir.Lafın kısası;Hiç kimse ciğeri ile değil aklıyla konuşmalıdır.
 


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.