Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
REŞAT DOĞRU`NUN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

 

DOĞRU’ DAN DOĞRU ADIM

 

 Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, kredi kartı faiz oranlarının düşürülmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına kanun teklifi verdi.

 

Dr. Reşat DOĞRU vermiş olduğu kanun teklifinde bankaların kredi kartına uygulamış oldukları faiz oranlarının tüketici kredisine endekslenmesini önerdi. Çünkü kredi kartı uygulaması bir yerde tüketici kredisi uygulamasıyla benzerlik arz etmektedir. Ancak bankaların kredi kartları için uygulamış oldukları faizler tüketici kredisi faizlerinin 2,5 katıdır. Bu da mağduriyete sebebiyet vermektedir dedi.

 

Dr. Reşat DOĞRU halkımızın içinde bulunduğu sıkıntılı günlerde kredi kartı mağduriyeti artmıştır. 2008 yılı sonu itibariyle son altı yıl içerisinde yaklaşık 1 milyon vatandaşımızın, kredi kartlarına uygulanan yüksek faiz nedeniyle borcunu ödeyemediğini ve bu konuda çok aile dramları yaşanmaktadır. Bu nedenle bu kanun teklifine ihtiyaç vardır dedi.

 

Dr. Reşat DOĞRU, 2007 seçimleriyle birlikte TBMM’ye geldiğinde vermiş olduğu kanun tekliflerinden Sicil Affına ilişkin teklifinin Kanunlaştığını belirterek, ekonomik kriz ortamında yatırımcılara kolaylık olması açısından 5084 Sayılı Teşvik Kanununun süresinin uzatılması için vermiş olduğu teklifin ise komisyonda olduğunu belirtti.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz ortamında, yeni kredi kartı mağduriyetlerinin olmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirten Dr. Reşat DOĞRU,  kredi kartı faizlerinin düşürülmesine ilişkin kanun teklifinin de en kısa zamanda yasalaşması gerekir. dedi.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.