Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10216
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2042 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
RUMELİ-BALKAN-TRAKYA DERNEKLERİ YENİ BİR ÖRGÜTLENMEYE GİDİYOR
Türkiye`de örgütlü bulunan Rumeli-Balkan-Trakya dernekleri ve onların birleştği federasyonlar yeni bir örgütlenme gidiyorlar.
Amaç Kosova,Makedonya,Bulgaristan,Bosna,Sancak,Romanya,Yunanistan/Batı Trakya ve On iki Adalar gibi coğrafyadan anavatana göç eden muhacırların oluşturduğu sivil toplum kuruluşları ile Türk Dünyasını başta Avrupa ve Balkanlar olmak üzere kapsayacak bu örgütlenme, geniş bir çatı oluşturacak.
Bu çalışmalara Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu çatısından ayrılacağı duyumu alınan Akdeniz Balkan Türkleri,İstanbul Rumeli Balkan ve Adapazarı Rumeli Federasyonları öncülük ediyor.
Bu çalışmaları yürütmekle görevlendirilen komisyonun başkanlığını Mesut Başkır yapıyor.
Büyük ilgi uyandıran ve genel merkezi Türkiyemizin başkenti Ankara olacak olan bu çalışmaya başta Bursa olmak üzere İzmir,İstanbul,Adana,Kocaeli ve Ankara olmak üzere bütün yurttan destekler gelmeye başladı.
Turan Gençoğlu yönetimindeki konfederasyonun bir türlü istenilen ivmeyi ve başarıyı yakalayamaması uzun süredir camiada bir arayış yaratmıştı,bu çalışmanın arzu edilen birliği ve başarıyı yakalayacağı ümid ediliyor.
İsmini açıklamak istemeyen bir konfederasyon üyesi "camiayı kişilerin tekelinden kurtarmanın zamanı geldi ve geçiyor.Bu camia mutlaka doğru kişilerle hak ettiği yere taşınmalıdır." dedi.
Yeni örgütlenme Kemal Baysak,Osman Kılıç,Embiya Çavuş,Selahattin Yıldız,Cemal Şener,Şuayip Toprak,Kenan Şahinler,Melek Aras,Fahri Türkkan,Bahri Sipahi,Zahit Büyükbayrak,Basri Efendi,Nizamettin Yumurtacı,Halil Metin,Kemal Sözen,Vehbi Varlık,Ahmet İhsan Kırımlı,Celal İçten,Ayhan Bölükbaşı,Atilla Baykal,Prof.Dr. Hüseyin Bağcı,Prof.Dr.Yüksel Gürüz,İdris Koralp,Salih Akgül ve benzerleri gibi bir çok gönül insanını sorumluluğu paylaşmaya davet edecek.
Yeni örgütlenme modelinin Rumeli-Balkan Muhacırlarına ve Trakyamızın güzel insanları ile Türk Dünyasına hayırlı olmasını ve çalışmaları yürüten Mesut Başkır başkanlığındaki ekibin başarılı olmasını diliyoruz

Melek TABAK
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.