Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
SAMSUN AYAĞA KALKTI
DİYARBAKIR’ın Lice İlçesi kırsal kesiminde teröristlerce şehit edilen 29 yaşındaki Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu’nu, memleketi Samsun’da yaklaşık 30 bin kişi son yolculuğuna uğurladı.

Kentte evlere Türk Bayrakları asıldı. İlköğretim okulundan cenazenin üzerine karanfiller atıldı. Şehit babası Mehmet Altunoğlu, “Hainleri sevindirip, gözyaşı dökmeyeceğim. Acımı içime gömdüm” demesi, herkesi duygulandırdı. Kentteki şehit aileleri de cenaze törenine katıldı.

Bu sabah şehit Piyade Teğmen Altunoğlu’nun cenazesi Askeri Hastane morgundan alınarak Bahçelievler Mahallesi’ndeki evinin önüne getirildi. Mahallede bütün evler Türk Bayrakları ile donatıldı. Kentin değişik semtlerinden binlerce kişi şehidin evinin önüne gelerek terör örgütü aleyhine sloganlar attı. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganı atılırken, gözyaşları da adeta sel oldu. Geçen hafta Şemdinli’de şehit olan er Selman Özay’ın annesi Kadriye ile babası Rahim Özay da mahalleye gelerek Altunoğlu ailesine başsağlığı dileyerek terör örgütünü sevindirmeyeceklerini söyledi. Bazı kişilerin ise, ‘Selman Cennette, Ahmet Burada, Mehmetler Dağda’ pankartı açtı. 

İLKÖĞRETİM OKULUNDAN KARANFİL YAĞDI

Şehit Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu’nun cenazesi helallik alınmasının ardından, oturduğu mahalleden saat 11.20`de, yaklaşık 10 bin kişilik kortej eşliğinde gözyaşları arasında alınarak cenaze namazının kılınacağı Büyük Cami’ye götürüldü. Eskort eşliğinde Bahçelievler Mahallesi’nden, Lise Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinden yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Büyük Camiye cenaze götürülürken, mahalle aralarından gelen binlerce vatandaş da korteje katıldı. Cenazenin önünden geçtiği Yusuf Sami Kefeli İlköğretim Okulu’ndan öğrenciler cenazenin üzerine yüzlerce karanfil attı.

KISA SÜREDE 30 BİN KİŞİYE ÇIKTI

Şehit Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu’nun cenazesi götürülürken kentin değişik semtlerinden gelen binlerce kişinin de korteje katılması ile sayı yaklaşık 30 bine ulaştı.

ASKER DE AĞLADI

Şehit Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu’nun Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracının üzerindeki tabutu bekleyen asker de yükselen ağıtlar ve sloganlara dayanamayıp gözyaşlarını tutamadı.

CAMİDEKİ TÖREN

Büyük Cami’de yapılan törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları, partilerin il başkanları, askeri ve mülki erkan, şehitin ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı. Törene katılan kalabalık, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Bu vatan bizimdir bizim kalacak’ diye sloganlar atarken, bazı kişiler de ‘Samsun şehittir şereflidir. Şerefsizler bellidir’, ‘Ağalar meclis yan gelip yatma yeri değildir’, ‘Kılıçla alınan vatan, parayla satılmaz’, ‘Sayın Tayyip ya bitir üç beş çakalı, ya da bitir. Yeter sabır kalmadı’ yazılı dövizler taşıdı.

Şehit teğmenin babası işçi emeklisi Mehmet Altunoğlu, oğlunun tabutuna sarılarak bir süre ağladı. Daha sonra oğlunun fotoğrafını öperek bağrına bastı. 3 erkek çocuk babası Mehmet Altunoğlu`nun “Hainleri sevindirip, artık gözyaşı dökmeyeceğim. Acımı içime gömdüm” demesi, herkesi duygulandırdı.

KARDEŞİ DE ASKER

Kentteki şehit aileleri de cenaze törenine katıldı. İzmir Foça’da gemide askerliğini yapan ve ağabeyi şehit olmadan 2 gün önce izine gelen 25 yaşındaki Hasan ve bir bankada çalışan 27 yaşındaki Samet Altunoğlu ise şehit ağabeylerini son yolculuğuna uğurlarken gözyaşlarını tutamadı. 51 yaşındaki anne Ayşe Altunoğlu ise sinir krizleri geçirdi. Kendisine sakinleştirici iğne yapıldı.

TOP ARABASINA KONULDU

Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından şehit Teğmen Ahmet Altunoğlu’nun cenazesi top arabasına konuldu. Daha sonra şehidin tabutu cenaze aracına nakledilerek Kıranköy Mezarlığı’ndaki şehitliğe götürüldü. Yol boyunca şehitliğe kadar giden yaklaşık 5 bin kişi tekbir getirip, terör örgütünü lanetlendi. Burada yapılan törenin ardından da gözyaşları arasında toprağa verildi.

5 GÜN SONRA İZİNE GELECEKTİ

Bu arada bekar olan Şehit Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu’nun şehit olmadan önce ailesini telefonla arayarak 7 Mayıs’ta izine geleceğini söylediği öğrenildi. 1 yıldır Lice’de görev yapan Teğmen Altunoğlu 2005-2006 öğretim döneminde Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ni bitirerek, resim öğretmeni olmuştu. Ataması olmayınca 2007 yılında da girdiği sınavı kazanarak Eskişehir Polis Okulu’na kayıt yaptırdı. 4.5 ay burada eğitim gördükten sonra aynı yıl yine girdiği sınavı kazanarak Ankara Harp Okulu’na geçiş yaptı. Teğmen Altunoğlu’nun 2 ay sonra da üsteğmen olacağı öğrenildi.

PANKARTI ŞEHİT TEĞMEN HAZIRLADI

Öte yandan Şehit Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu’nun 2007 yılında Dağlıca baskınında 13 askerin şehit olması üzerine Samsunspor taraftarları için, ‘Şehitlerimizin kabri bizlerin kalbi. 55 Samsun, 81 Düzce, 82 Kerkük, 83 Musul’ şeklinde pankartı kendi elleriyle yazıp hazırladığı ortaya çıktı. Samsunsporlu taraftarlar da bugün cenaze töreninde hazır bulunarak şehidi son yolculuğuna uğurladıPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.