Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1815
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8465
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
SEZAİ KARAKOÇ ERZURUM`DA KONUŞACAK

Sezai Karakoç Erzurum’da Konuşulacak.

 

Erzurum’da ‘Sezai Karakoç’u Okumak ve Anlamak’ Paneli yapılacak.

Erzurum’da kültür sanat etkinlikleri denildiğinde ilk akla gelen ve daha önce de birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yapan birey üniversite kitabevi bu hafta sonu ise daha büyük bir programa ev sahipliği yapıyor.

İzmir’de yapacağı meydan konuşması için istenilen yerin verilmemesi üzerine konuşma yapmayı iptal eden Türkiye’nin yaşayan en büyük şairlerinden şair ve mütefekkir Sezai Karakoç Erzurum’da konuşulacak.

Kültür Ve Turizm Müdürlüğü ile Çaykurun katkıda bulunduğu şair, yazar ve akademisyenlerin katılacağı iki oturumlu panelde Sezai Karakoç’un şiiri ve görüşleri ele alınacak.

Düzenlen programla ilgili bilgi veren birey yayıncılık ve birey üniversite kitabevi kurucusu Mahmut Balcı şu açıklamayı yaptı:

‘ Uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız ‘Sezai Karakoç’u Okumak ve Anlamak’ konulu bir program gecikmiş olsa da bu hafta sonu gerçekleşecek. Birçoğumuzun düşünce dünyasının şekillenmesinde emeğinin olduğunu düşündüğüm değerli bir şair ve düşünce adamını konuşmak anlamak ve yeni nesillere tanıtmak son derece önemli bir görevdir. 1 Mayıs 2010 Cumartesi 14.00-17.30 Saatleri arasında Halk Eğitim Merkezinin yeniden düzenlenen Konferans Salonunda düzenlenecek olan program iki panel şeklinde gerçekleşecek.

Prof.Dr. Sadık Kılıç’ın yöneteceği ilk panele Prof Dr Mehmet Törenek ‘Sezai Karkoçta Batı Algısı’, Doç.Dr Erdoğan Erbay ‘Sezai Karakoç’un Yitik Cenneti’, Yrd.Doç.dr Ali Utku ‘Diriliş Düşüncesinin Yakın Dönem Türk Düşüncesine Etkisi’ konulu bir tebliğ sunacak.

İkinci panelde ise Eğitimci-Doktora Öğrencisi Fadime Şık ‘Sezai Karakoç’ta İnsan-ı Kamil’, Şair ve yazar Metin Önal Mengüşoğlu ‘Sezai Karakoç Şiirinin Esin Kaynakları’, Yazar ve Dünya Bizim.com genel yayın yönetmeni Asım Gültekin ‘Sezai Karakoç’un Tahası’, Şair ve yazar Şaban Abak ‘Sezai Karakoç’un İslam Milleti Anlayışı’ konulu bir tebliğ sunulacak.

Programda ayrıca Sezai Karakoç’un Şiirlerinden örnekler sunulacak. Sezai Karakoç’un düzenlen programlara katılmadığını bildiğimiz halde kendisine bir mektup yazarak Erzurum’a davet ettik. Sonucunu biz de merakla bekliyoruz. Bütün şiir, edebiyat ve düşünce meraklılarını bu programa bekliyoruz.’

 
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.