Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8802
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
TERÖR ÜLKEYİ SARDI

TERÖR ÜLKEYİ SARDI

 

             Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, terörün had safhaya ulaştığını, ülkenin kan gölüne döndüğünü ve bunlara hükümetin çaresiz kaldığını söyledi. Olayların artmasına yanlış hükümet politikalarının neden olduğunu bildiren DOĞRU, şu açıklamalarda bulundu.

 

            “İktidara geldiğinde neredeyse sıfır terörle ülkeyi devralan AKP hükümeti, geldiğimiz şu günlerde teröre zirve yaptırmıştır. Her gün gazetelerde ve televizyonlarda şehit haberleri, her geçen gün artarak yayınlanmaktadır. Anaların babaların yüreği yanmakta, yuvalarına ateş düşmektedir.

 

         Terörün bu denli artış göstermesindeki nedenleri hepimiz biliyoruz. Öncelikle AKP hükümetinin bu konudaki başarısızlığı, olayların yeniden hortlamasına neden olmuştur. Son bir yıldır ortaya atılan, önce “Kürt açılımı”, yok olmadı “Demokratik açılım”, yok o da olmadı “Barış, sevgi, kardeşlik açılımı” diye devam eden ve her nedense ne içeriği, ne de uygulaması görünen açılımlar, telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurmaktan başka bir şeye yaramamıştır.

 

         Açılımın içerisi boştur. Uygulamasını da Reşadiye’ de yedi vatan evladımızın şahadetiyle başlayan ve son iki haftada verilen 14 şehit ile devam eden olaylarda görüyoruz.

        

         Siz eli kanlı teröristleri davulla zurnayla karşılatır, oracıkta kurulan seyyar mahkeme ve özel görevli kamu personeli ile yargılayıp, hatta “biz yukarıdan emir geldiği için geldik” dedikleri halde serbest bırakırsanız bu tür olaylar ne ilk, ne de son olacaktır. Siz bu ülkede askeri yıpratmaya çalışırsanız elbette iç ve dış mihraklar bu ülkede cirit atacak, elini kolunu sallaya sallaya dolaşacak, eylemlerini yapacaktır.

 

         AKP hükümeti bu olaylar karşısında ne yapmıştır? Hükümetin yetkilileri ekranlara çıkıp “yok efendim açılımı baltalamak için yapılıyor” şeklinde beyanatlarda bulunmuşlardır. Bir ülkede hükümetin görevi yapılan olumsuz işleri kınamak ya da eleştirmek değil, bunların tekrar edilmemesi için gerekli önlemleri almaktır.

 

         Hükümet artık ne yapacağını, sözde açılımlara daha yeni ne isimler bulacağını şaşırmıştır. Şimdi olaylar başka yönlere çekilmeye başlanmıştır. Mesela en son yine hükümetin bir bakanı bu olayları “Anayasa görüşmelerini engellemek amacıyla” olduğunu beyan etmiştir. Hâlbuki değiştirilmesi istenen anayasa maddelerinin içinde ne terörle, ne de açılımlara ilgili bir metin vardır. Bu tür söylemler artık iktidarın iyice sıkıştığının ve konuları saptırıp kafa karıştırmak istemesinden başka bir şey değildir.

 

         İşte ülkemizdeki terörün ana nedeni AKP hükümetin bu konudaki başarısızlığı ve yanlış uygulamalarıdır. Bu yanlışları kapatmak adına “açılım” fiyaskosuyla daha da büyük bir yanlışa saplanmıştır. Artık halkımızın huzuru kalmamıştır. Çünkü terör ülkenin dört bir yanını sarmıştır. Bunlar işte bu otorite boşluğunun bir sonucudur.

 

         Halkımız artık kendisine bir şey kazandırmayacağına inandığı açılımlardan da, bu hükümetten de, politikalarından da vazgeçmiştir. Halkımız korku içindedir. Asker yakınları, polis yakınları sürekli sıkıntılı ve stresli günler geçirmektedirler. Terör artık belli bir bölgeden çıkmış, bütün yurt sathına yayılmıştır.

 

         Çözüm var mıdır? Elbette vardır.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.