Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8802
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
TOPÇU`YU ANMA PROGRAMINA KATILAN YAZARLAR ERZURUM`UN GELECEĞİNİ DE KONUŞTULAR

Yazarlar Birey Üniversite Kitabevinde Erzurum’un Geleceğini Konuştular.

 

Türkiye Yazarlar Birliğinin ev sahipliğinde düzenlenen Büyük Fikir Adamı Nurettin Topçuyu anma programı için Erzurum’a gelen yazarlar birey üniversite kitabevinde Erzurum’un geleceğini konuştular.

Türkiye yazarlar birliği kurucu genel başkanı D. Mehmet Doğan, Tyb genel başkanı İbrahim Ulvi Yavuz, Tyb Erzurum Şube Başkanı Dr. Rıdvan Canım, Ahmet Fidan,M. Zeki İşcan, M. Çetin Baydar,İsmail Bingöl, Salih Lütfi Şengül,Faik Güngör,Abdurrahman Zeynal,Mustafa Nezihi Pesen,Murat Ertaş,Cezmi Karaca ve Hüseyin Bekmez gibi isimlerin hazır bulunduğu sohbette Erzurum’un kültürel sorunları ve geleceği konuşuldu.

Birey üniversite kitabevi kurucusu Mahmut Balcı Nurettin Topçu gibi bir fikir adamı için Erzurum’da bir anma programı düzenledikleri için Türkiye Yazarlar Birliği heyetine teşekkür etti.

Daha sonra yazarlar sırasıyla söz alarak Erzurum’a dair görüşlerini paylaştılar. Son yıllarda 2011 gibi bazı etkinliklerle Türkiye’nin gündemine gelen  Erzurum’un aslında bundan daha fazlasını hak ettiğini belirten yazarlar Erzurum’un geçmişte sahip olduğu kültürel ve sosyal hareketliliğin son yıllarda göçle zayıfladığını bu eksikliğin giderilmesi için birçok kurum ve kuruluşa ciddi görevler düştüğünü söylediler.

Türkiye’nin birçok ilçesinde yapılan kültürel çalışmaları görünce Büyükşehir olmasına rağmen Erzurum’da bu tür kültürel çalışmaların az yapılmasını yadırgadığını belirten Ahmet Fidan kitabevleri gibi insanların oturup sohbet ettikleri yerlerin yaşamasının çok önemli olduğunu söyledi.

Bir yazarın İnternet gruplarında Erzurumlu okuyucuların çok eleştirel yazılar yazmalarının herkes tarafından fark edilmesini dile getirmesi üzerine ise şair ve yazar İsmail Bingöl söz alarak şunları söyledi: ‘İnternet gruplarında yazan bazı Erzurum’lu okuyucuların sert yorumları olsa da aslında yaşanan haksızlıkların ve yanlışlıkların internet üzerinden dile getirmesinin fazla abartılı görülmesini doğru görmüyorum. Çünkü bazı insanlar seslerini ancak bu tür ortamlarda duyurabiliyorlar.’ dedi.

 --

birey üniversite kitabevi
“nitelikli kitapların merkezi”
Ders ve sınav hazırlık kitapları Güncel ve akademik kitaplar Kitap siparişi ve temini Kırtasiye, dergi, cilt, fotokopi Büro malzemeleri Söyleşiler ve imza günleri Özel kütüphane kurumu

-----------------------------------------------------------------------------------
Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Zemin Kat No. 5
Tel: 0442 234 7092 Fax: 0442 233 96 03 ERZURUM
Web: http://www.bireykitap.comE-posta: universitekitabevi25@gmail.com
Sosyal Paylaşım Ağı: www.facebook.com/universitekitabevierzurum


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.