Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8077
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
TÜRK VE YUNAN SAHİL GÜVENLİK BOTLARI KARDAK`TA

Türk-Yunan sahil güvenlik botları Kardak’ta

20 Aralık 2008
Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA) 20.Aralık.2008
Türk-Yunan sahil güvenlik botları Kardak’ta
MUĞLA`nın Bodrum İlçesi`ne bağlı Gümüşlük Beldesi`ndeki Kardak kayalıklarında çipura avlamaya gelen Yunan balıkçıların ve sahil güvenlik botunun Türk sularını ihlal ederek balıkçıları taciz etmeleri nedeniyle Türk sahil güvenlik botu devriye gezmeye başladı. Türk ve Yunan botları birbirlerini 200 metre mesafeden izlerken, Türk sahil güvenlik botu da Yunan balıkçıların Türk sularına girmesine izin vermedi.

Kardak kayalıklarına bu sabah saatlerinde çipura avlamak için gelen 25 Yunan balıkçı teknesi, Topan Adası ve Çavuş adası bölgesinden Türk karasularına girerek ağ attı. Balıkçıları koruma yapan Yunan sahil güvenlik botu da bölgeye geldi. Bunun üzerine saat 14.00 sıralarında 302 nolu Türk sahil güvenlik botu da Kardak kayalıklarına yakın mesafede devriye gezmeye başladı. Türk sahil güvenliği, Kardak kayalıklarını geçerek Türk sularına girmeye çalışan Yunan balıkçıları engellerken, Yunan sahil güvenlik botu da Çatal adası açıklarında avlanan Türk balıkçılara 200 metre kadar yaklaşarak tacizde bulundu. Türk ve Yunan sahil güvenlik botları Kardak’a iki yüz metre mesafede bekleyip birbirlerini kollarken, bölgede az sayıda bulunan Türk balıkçı akşam saatlerinde Gümüşlük ve Turgutreis limanlarına geri döndü. Kardak yakınlarında halen 20’ye yakın Yunan balıkçı teknesi bulunurken, Türk ve Yunan sahil güvenlik botları devriye gezilerini sürdürüyor.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.