Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8798
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
TÜRKİYE-RUSYA GİZLİ ANLAŞMASI İDDİASI
13.38 | 14.8.2009
“Türkiye-Rusya gizli anlaşması” iddiası

Ermenistan Stratejik ve Ulusal Araştırma Merkezi Başkanı  Richard Giragosyan, Ermenistan-Türkiye sınırının açılmasının her şeyden önce Rusya’nın avantajına olduğunu öne sürerken daha önce Türkiye ile Rusya arasında imzalanan “gizli bir anlaşma ile Rusya’ya Ermenistan’daki askeri üssüne silah götürmek üzere Türk hava sahasını kullanma izninin verildiği” iddiasında bulundu.
Richard Giragosyan, 
Erivan’da düzenlenen “Ermeni-Türk İlişkileri” konulu bir seminerde yaptığı konuşmada Türkiye-Ermenistan sınırının açılmasının her şeyden önce Rusya’nın avantajına olduğunu öne sürdü.  Pan-Armenian’a göre, Giragosyan, Ermenistan’ın enerji alanını kontrol etme imkanının sağlayabileceği için Rusya’nın, sınırın açılması konusu ile “çok ilgili” olduğu görüşünü dile getirdi.
Sınırın açılması meselesinin, Ermeni-Türk ilişkilerinin normalleşmesinden çok, Rus-Türk ilişkilerinin normalleşmesi ile alakalı olduğunu da savunan Giragosyan, “Rus-
Gürcü savaşının ardından, Rusya’nın Türkiye’den bazı beklentileri vardır” dedi.
Giragosyan, “
Moskova ile Ankara daha önce, Rusya’nın (Kuzey Ermenistan’daki) Gyumri’deki askeri üssünü sılahlardırmak amacıyla Türk hava sahasını kullanmasına izin veren gizli bir anlaşma imzaladıkları”nı da iddia etti.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.