Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
TÜRKLER`İ ÖLDÜREN ÇETEYE DEVLET YARDIMI

Türkler`i öldüren çeteye devlet yardımı

Alman "Bild am Sonntag" gazetesi, Thüringen Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesinin, 2000-2006 yılları arasında 8 Türk`ü ve 1 Yunanlı`yı öldüren aşırı sağcı teröristleri ortaya çıkartabilmek için, cinayetlerden önce, 3 kişiden oluşan terör hücresine 2000 marktan (yaklaşık 1000 Euro) fazla para gönderdiğini yazdı

Gazetenin kendi araştırmaları doğrultusunda yayımlanan habere göre, bir anayasayı koruma dairesi görevlisi, 6 Aralık`ta gizli olarak toplanan Thüringen Eyalet Meclisi Kontrol Komisyonunda verdiği ifadede, dinlenen telefon görüşmelerinden, 1998 yılında izlerini kaybettikleri aşırı sağcı teröristlerin pasaport çıkartmak için acilen paraya ihtiyaç duyduğunu öğrendiklerini ve bunun üzerine "Otto" kod adıyla yıllardan beri anayasayı koruma dairesi adına muhbirlik yapan aşırı sağcı Almanya`nın Milliyetçi Demokratik Partisi (NPD) yöneticilerinden Tino Brandt`a 2000 yılında, teröristlere ulaştırılmak üzere 2000 mark verdiklerini söyledi.

Bu görevlinin, parayı ödeyerek teröristlerin yerini ve kod isimlerini öğrenmeye çalıştığı belirtilen haberde, bu planın gerçekleşebilmiş olması durumunda aşırı sağcıların cinayetleri işlemesinin önlenmiş olacağı, ancak teröristlerin pasaportlarını, bu gizli plan konusunda bilgilendirilmeyen Saksonya eyaleti makamlarından temin ettiği ifade edildi.

Thüringen Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesinin, teröristleri bulabilmek için "Pogromly" adlı aşırı sağcıların sattığı bir oyunu da satın almaya çalıştığı belirtilen haberde, Brandt`ın, fiyatı 100 mark (yaklaşık 50 Euro) olan bu oyunlardan en az üçünü Anayasayı Koruma Dairesine sattığı kaydedildi.

ha-ber.com 


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.