Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ÜÇ AY SONRA HÜKÜMET DEĞİŞİYOR...

ÜÇ AY SONRA HÜKÜMET DEĞİŞECEK Mİ?

Son günlerde Ankara`da bir komplo teorisi konuşulmaya başlandı. Tabi bu bir komplo teorisi, gerçekleşir mi? gerçekleşmez mi? bilemeyiz. Ama iyi bir kurgu olduğu için okuyucularımıza sunuyoruz.
Teori şöyle:
Mevcut hükümet İran`la iyi ilişkilerini sürdürmeye devam ediyor.ABD`nin bütün uyarılarına rağmen doğalgaz anlaşmasını yaptı. ABD`nin İran üzerindeki operasyon hesaplarına hep ters düştü. Başbakanının PKK ile ilgili olarak Amerika`ya yaptığı son ziyarette ABD yönetimi "El kaide Türkiye`yi üs olarak seçti.Dikkat edin" uyarısına hiç bir cevap veremedi.ABD, Türk hükümetinin istediğini hemen hemen verdi ama bir nokta koydu.
Şimdi Mart ayında Amerikan yönetiminin beyni ve savaşlara yön veren adamı olarak bilinen Amerikan Başkan yardımcısı Dick Chenay resmi bir ziyaret için Türkiye` ye geliyor.
Peki Dick Chenay daha önce Türkiye`ye gelmiş miyidi? Geldikten sonra Türkiye` de neler oldu?
Dick Chenay 2002 Mart ayında Türkiye`ye gelmiş, dönemin Genel Kurmay Başkanı Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu ile görüşmüş ve hiç bir basın açıklaması yapmadan ülkemizden ayrılmış. Sonra ülkemizde erken seçim olmuş. Sonra DSP-MHP-ANAP hükümetinin yerine tek başına AKP hükümeti oturmuş...
Şimdi 2008 mart ayından, yani bu ziyaretten sonra neler olabilir?
1-Dick Chenay sadece hükümet ile görüşür ve Iran operasyonu başlar. Afganistan, Irak, İran üzerinde Türkiye katkısı fazlalaşır.
2-Ekonomimiz bir anda karışır, dolar yükselir, borsa patlar, toplumsal panik başlar.Bu arada Anayasa mahkemesi AKP`yi kapatır. Türban ile ilgili Anayasa değişikliklerini iptal eder. AKP`nin kapatılıp Erdoğan siyasetten yasaklanırsa AKP`den iki veya üç siyasi parti doğar.Bir siyasi parti milli görüş ağırlığında kurulur ve Saadet Partisi ile bütünleşir. Bir siyasi parti Gülen taraftarlarınca kurulur veya kurdurulur. Bir siyasi parti de laik çevrelere yakın ve milliyetçi kesime hitap için kurulur.Yeni hükümet kuruluşu meclisteki çok sayıda var olan siyasi partilerce gerçekleştirilir. Dışardan da bazı bakanlar atanır. Kısa bir süre sonrs da erken seçim olur. Ondan sonra da ABD İran, Irak, Afganistan ve Ortadoğu üzerindeki hesaplarını uygulamaya koyar.
Eğer bu senaryo doğru çıkarsa üç ay içerisinde bu hükümet gider.Meclis nasıl oluşur o biraz daha karışık.
Bakalım bu senaryo ne kadar doğru çıkacak, bekleyip göreceğiz.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.