Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8812
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ÜCRETLİLER MAĞDUR EDİLMESİN.-Dr.Reşat Doğru

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

ÜCRETLİLER MAĞDUR EDİLMESİN

 

 Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, ücretlilerin mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini söyledi. Dr. Reşat DOĞRU şu açıklamayı yaptı:

Kamu çalışanları sendikaları bugünlerde hükümetle ücretlilerin maaşlarına yapılacak artışla ilgili görüşmeler yapmaktadır. Bu görüşmelerde temsilcilerin hükümet tarafından ciddiye alınmadıkları şeklinde görüntüleri basında görüyoruz.

 

         Ücretliler çok büyük sıkıntı içerisindedirler. Her geçen gün artan hayat pahalılığı, insanların canını acıtıyor. Memur olsun, işçi olsun sabit ücretli insanlar geçinememekte, evlerine ekmek götürmekte zorlanmaktadırlar. Özellikle icra dairelerinde, bir çok ücretli vatandaşımızın kredi kartlarının tamamen dolması ve sonuçta ödeyememelerinden dolayı haklarında işlem yapılan dosyaları görürsünüz.

        

Önümüzdeki Ramazan Ayı, bayram ve okulların açılması masraflarını daha da artıracak, çocuklarının karşısında boynu bükük kalacaklardır.

        

AKP Hükümeti memur, işçi, emekli, dul ve yetimlere verdiği sözü tutmamıştır. Bu insanların sesini mutlaka duymalıyız. Bunların sesini duymazsanız gelecekte daha büyük sorunlarla karşılaşmamak mümkün değildir.

        

Bugün çiftçi tamamen bitmiş, esnaf kepenk kapatma konumuna gelmiştir. Sabit ücretlilerin maaşları mutlaka reel manada olmalıdır. Memur Sendikaları hükümetle mutlaka dik duruş içerisinde görüşmeler yapmalı ve isteklerinden geri dönmemelidir. Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan AKYILDIZ’ ın feryatları duyulmalıdır. “ Memura onurlu bir yaşam için imkan sağlanmalıdır” diyor. Hükümet bu sese kulak tıkamamalıdır. 2002 yılından itibaren devamlı kan kaybeden ücretlilerin yüzü artık güldürülmelidir.

        

 

Hükümet IMF politikalarını uyguluyoruz diye insanlarımızı mağdur etmektedir. Bu mağduriyetten en çok dargelirli insanlarımız etkilenmektedir. Özelleştirme adı altında Ülkenin Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren kazandığı bir çok fabrikası, üretim tesisi elden çıkarılmıştır. Buralardan elde edilen paralar ne olmuş, nerelere harcanmıştır. Ülkemizin borçları mı azalmış, insanlarımızın yaşam kalitesi mi düzelmiştir?  Tam tersine birçok vatandaşımız işsiz ve aşsız kalmış, İnsanlarımız bir kilo yağa, iki torba kömüre, bir paket makarnaya muhtaç edilmiştir. Bunun hesabı mutlaka sorumlulardan sorulmalıdır.

        

IMF kararlarını yırtarak, yeni politikalar ortaya koyacağını söyleyip milletten oy alanlar verdikleri sözlerin hiçbirini tutmadılar. Kendilerini ve ülkeyi bu duruma sokanlara milletimiz önümüzdeki seçimlerde gerekli dersi verecektir.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.