Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10216
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2042 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
UYANIN...YARIN ÇOK GEÇ OLACAK !..OBJEKTİF VE İYİ BİR KAMUOYU ARAŞTIRMASI GERÇEKTEN ÇOK PAHALI BİR ÇALIŞMADIR. ELBETTEKİ İNSAN ÇOK PAHALI YAPTIRDIĞI BİR ARAŞTIRMAYI KENDİSİ VEYA KURUMUNUN ÇIKARLARI İÇİN KULLANIR, KULLANACAKTIR DA. BU ARAŞTIRMALARIN SONUÇLARI HİÇBİR ZAMAN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERLE PAYLAŞILMAZ VE KAMUOYUNA SUNULMAZ. İKİNCİ ÖNEMLİ NOKTA, BU ARAŞTIRMALARIN NE DERECE DOĞRU VE GÜVENİLİR OLDUĞU VE NE AMAÇLA YAPTIRILDIĞIDIR. BURASI EN ÖNEMLİ VE CAN ALICI NOKTADIR. BİR ARAŞTIRMA KAMUOYUNA SUNULUYORSA YA GERÇEKCİ DEĞİL VEYA SONUÇLAR YÖNLENDİRME AMAÇLI MANÜPLE EDİLMİŞTİR. YAYINLANAN ARAŞTIRMALARDA BEKLENİLEN, İSTENİLEN NETİCE GENELDE KAMUOYUNUN BİR YÖNE YÖNLENDİRİLMESİDİR.

 
HER ÇALKANTILI SOSYAL, SİYASİ, EKONOMİK ORTAMDA, HER SEÇİM ÖNCESİNDE MEDYADA DEĞİŞİK KAMUOYU ARAŞTIRMALARI YAYINLANIR. VE BU ARAŞTIRMALARIN NEREDEYSE HEMEN HEPSİ DE YÖNLENDİRME İÇERİKLİDİR. İLGİNÇTİR Kİ; İYİ VE TARAFSIZ BİR KADRO İLE YAPILAN OBJEKTİF ARAŞTIRMALAR MEDYADA YAYINLANMAZ VE ÖĞRENDİĞİMİZ, BİLDİĞİMİZ BU GERÇEKCİ ARAŞTIRMA SONUÇLARI BAZI MEDYADA YAYINLANANLA TABAN TABANA ZITTIR.


YAKIN GEÇMİŞTE VE ÖZELLİKLE SİYASİ ALANDA BU TÜR YÖNLENDİRİCİ KAMUOYU SONUÇLARI ALTINDA YAPILAN SAFSATALARI ÇOK GÖRDÜK, YAŞADIK. ŞİMDİ DE BAZI MEDYA DA AYNI FURYAYI YAŞIYORUZ. GÖRDÜĞÜMÜZ BU SÖZDE ARAŞTIRMALARDA MANTIKLA, GERÇEKLE BAĞDAŞMAYAN O KADAR ÇOK ŞEY VARKİ. GÖRÜNCE ARTIK BU KADARDA YÖNLENDİRME OLMAZ DİYORSUNUZ.


BAZI MEDYADA YAYINLANAN, HER YÖNÜYLE YÖNLENDİRME İÇEREN BU ARAŞTIRMALARDA ÜLKEMİZ EKONOMİSİ ADETA TOZ-PEMBE, HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK. ÜLKEDE BAŞTA EKONOMİ OLMAK ÜZERE HİÇBİR MESELE YOK, HER MESELE ÇÖZÜMLENMİŞ.


HEPİMİZİN BİLDİĞİ GİBİ GERÇEKLER TABİKİ ÖYLE DEĞİL. ÖZELLİKLE EKONOMİ KONUSU OLDUKÇA VAHİM. MERKEZ BANKASININ ALDIĞI SON FAİZ YÜKSELTME KARARI İLE ÜLKEMİZ ADETA DÜNYA FAİZ VERME REKORTMENİ OLDU. İSTİHDAM, ÜRETİM VE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK YATIRIMLAR FAİZ KARARI ÖNCESİ DÜŞÜKTÜ, FAİZ KARARINDAN SONRA BIÇAK GİBİ KESİLDİ.


-PİYASALARDA AZ DA OLSA VAR OLAN NAKİTİN NEREDEYSE TAMAMIYLA FAİZ VE BANKALARA YÖNELMESİ.
-TALEP KITLIĞI, LİKİTİTE DARLIĞI NEDENLERİYLE KÜÇÜK İŞLETMELER BAŞTA OLMAK ÜZERE ANADOLU DAKİ KOBİLERİN ÇOK SIKINTILI BİR DÖNEME GİRMESİ, BU İŞLETMELERDE SIK SIK KEPENK KAPATMALARIN YAŞANIYOR OLMASI,
-İŞSİZLİĞİN GEÇMİŞ AYLARA GÖRE HİSSEDİLİR DERECEDE ARTIŞ GÖSTERMESİ,
-TÜKETİCİ KREDİ KARTLARINDAKİ DOYGUNLUĞUN HAD SAFHAYA ULAŞMASI. VE KREDİ KARTLARINDAKİ HACİZ ORANLARININ OLAĞANÜSTÜ BOYUTLARA ULAŞMASI,
-ÖDENEMEYEN ÇEK VE SENETLERİN MİKTAR VE SAYISINDAKİ ARTIŞLAR,
-ENERJİ (AKARYAKIT, ELEKTRİK, DOĞALGAZ) FİATLARINDAKİ ARTIŞ VE BU ARTIŞIN DEVAM ETMESİ,
-TEMEL GIDA MADDELERİNDEKİ YÜKSEK FİAT ARTIŞI VE BU ARTIŞININ DEVAM EDECEĞİNİN KAMUOYUNDA YERLEŞİK HAL ALMASI,
-DÖVİZ-YTL ARASINDAKİ DENGESİZLİĞİN GİDERİLEMEMESİ,
-İTHALAT-İHRACAT DENGESİNİN İTHALAT LEHİNE ARTARAK BÜYÜMESİ VE BUNA BAĞLI OLARAK CARİ AÇIĞIN GİDEREK BÜYÜMESİ,


TEMEL EKONOMİK SORUNLARIMIZ BUNLAR. EKONOMİ TOZ-PEMPE DEĞİL
BUGÜN GLOBAL EKONOMİDE SULAR HENÜZ DURULMADI (ZATEN ABD VE AVRUPA DAKİ SIKINTI HENÜZ TAM OLARAK BAŞLAMADI BİLE). GLOBAL PİYASALARDAN GELEN SON VERİLER HİÇ DE OLUMLU DEĞİL. BU VERİLER GELECEK AYLARIN ÖZELLİKLE BİZİMDE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELER İÇİN OLUMSUZ MESAJLAR İÇERMEKTEDİR. YETKİLİLER TARAFINDAN GEREKLİ İLGİ GÖSTERİLMEZ VE ACİLEN RASYONEL TEDBİRLER ALINMAZSA EKONOMİK DURUM SONBAHARDA ÇOK BÜYÜK BİR KRİZE GİREBİLİR. VERİLER VE DEĞERLENDİRMELER BUNU GÖSTERİYOR.ÖNLEMLER ALINMAZSA SONBAHARDA OLABİLECEK EKONOMİK

 KRİZ 2001 DE OLAN KRİZDEN DAHA BÜYÜK OLABİLİR. BİZ TURKMECLİSİ.ORG. OLARAK AYLARDAN BERİ, EKONOMİNİN İYİ OLMADIĞINI,YETKİLİLER TARAFINDAN EKONOMİYE BİRAN ÖNCE EĞİLİNMESİNİ,İLGİLENİLMESİNİ SÜREKLİ OLARAK BELİRTTİK.

 YOKSA YARIN ÇOK GEÇ OLACAK…

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.