Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8802
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
UYARIYORUZ İDEOLOJİK MÜCADELEYİ KAZANMADAN TERÖR YOK EDİLEMEZ.
UYARIYORUZ İDEOLOJİK MÜCADELEYİ KAZANMADAN TERÖR YOK EDİLEMEZ.
 Rıza Müftüoğlu
 Bugün karşıkarşıya olduğumuz terör belası uzun yıllardır uğraştığımız bir sorun. PKK terörö örgütü üç temel güçten faydalanmaktadır.
 1-İdeolojik güç.
2-Mali ve siyasi güç.
3-Silahlı güç.
Bu üç güçle mücadeleyi birlikte yürütmeden sonuç almak çok zordur. Bu üç gücten öncelikle halledilmesi gereken de ideolojidir.Yani PKK terör örgütünün hedef kitlesine yönelttiği "kürtlerin ayrı bir millet olduğu" propagandasıdır. Eğer siz mesela "siz ayrı bir milletsiniz ama biz hepimiz müslümanız" diyerek bu ideolojik mücadeleyi kazanacağınızı hesap ederseniz yanılır ve üstelik bölücülerin daha da güçlenmesini sağlarsınız. Çünkü bu tür bir yaklaşım, onların daha da güçlenmesi için bir zaman dilimi ve fırsat meydana getirir. Etnik ırkçılık zaten bizzatihi kendisi İslamiyete ters bir akımdır.Böyle olunca bu akımla aldatıcı bir ilişki onların lehine işlemektedir.
İdeolojik mücadeleyi kazanmadan silahlı mücadelede kesin bir başarı elde etmek mümkün değildir. Mümkün olsaydı Öcalan canisi yakalandığında işler biter, bir daha bu bela hortlamazdı.
Önce millet olma olgusu çok iyi anlatılmalı ve bu ülkede yaşayan herkesin müşterek adının TÜRK olduğu gerçeği bilimsel olarak anlatılmalıdır.Bin yıla yakın bir süredir bu coğrafyada yaşayanların birden çok millet oluşturmasının ilmen de mümkün olmadığı anlatılmalıdır.
TOPLUMLA İLİŞKİLER tekrar kurulmalıdır. Terörle Mücadele Yüksek Kurulu öncelikle ideolojik mücadele ile ilgili çalışmaları yürütmelidir.Mesele Kürtlerin ayrı bir millet olduğuna dair bilim sahtekarlıkları ile üretilen onlarca kitabın yanlışları ortaya konmalıdır.Bu kitapların kaynak eserlerinin uydurma olduğu ortaya konmalıdır. Ve bir sürü çalışma daha yapılmalıdır.
Dağa çıkışın asıl sebebi ekonomi değildir. Bu tamamen yanlış. 1990`lı yıllarda üniversitede okuyan öğrenciler dağa çıkarken ekonomik nedenlerle çıkmadılar. Elbetteki ekonomik koşulların terörde etkisi vardır ama asıl etki;kaynak etki yayılan ideolojidir.
Ve bilinmelidir ki ideolojik mücadele kazanılmadan silahlı micadelede kesin başarı elde edilemez. İdeolojik mücadele kazanılmadığı içindir ki PKK terör örgütüne dış destekler devam etmektedir. Mali ve siyasi destekler devam etmektedir. İdeolojide başarısız olursan, siyasi ve mali güç kaynakları başkentinizde ve üye olmak istediğin AB merkezlerinde faaliyet içinde olursa ve hatta seninle yanyana bulunursa MEHMETÇİK ne yapsın bu kalleş örgüte karşı?
Tekrar ediyoruz din faktörü dindar insanlar için geçerlidir. Dine bizzatihi varlığı ters olan bir harekete karşı dini el uzatmaların faydası olmaz, üstelik zararı olur.
MİLLET OLMA ŞUURU GELİŞTİRİLMELİDİR. Neden Ziya Gökalp`ın "Türkü sevmeyen Kürt, kürt değildir.Kürdü sevmeyen Türk de Türk değildir" sözü ile Alparslan Türkeş`in "Siz ne kadar Kürtseniz biz de o kadar Kürdüz, biz nekadar Türksek siz de o kadar Türksünüz" sözü rehber edinilmiyor? Evet önce idelojik mücadele, ideolojik mücadele, ideolojik mücadele ve bununla birlikte diğerleri...


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.