Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
VATAN İŞGAL EDİLİRSE
Irak`ta emperyalist işgalin sonucu: Fahişe anneler! Fahişeliğe zorlanan kadınlar... Bir toplumun çöküş fotoğrafıdır bu... Anneler çocuklarını yaşatabilmek için fahişelik yapıyorlarsa orada genel bir çöküş hali yaşanıyor demektir. Her gün yüzlerce masum insanın katledildiği saldırılar, açlık, ilaçsızlık, vb. ile adım adım tükenen Irak`ta annelerin düşürüldüğü bu durum çöküşün vardığı noktayı gösteriyor.

"Çocuklarımı korumak için ne gerekiyorsa yaparım"

Arwa Damon imzasıyla CNN International`da yayınlanan habere göre Irak`ta çok sayıda kadın bir yandan şiddet, diğer yandan ekonomik zorluklar sebebiyle fahişeliğe zorlanıyor. Fahişeliğe zorlanan çok sayıda kadın da intiharı seçiyor.
Habere göre Süha ve Kerime adındaki Iraklı iki kadın, geçimlerini sağlamak için yaptıkları fahişelikten günde 8 dolar kazanıyor. Eşi işsiz olan Süha, "Herkes kötü yola düştüğümüzü söylüyor, ama kimse neden buna mecbur kaldığımızı sormuyor" diyor. Süha`nın eşi ise aslında fahişelik yapan karısının evlere temizliğe gittiğini sanıyor. Süha, "Eğer çocuklarımı doktora götürecek kadar param yoksa onları korumak için ne gerekiyorsa yaparım, çünkü ben bir anneyim. Başka ne olduğumun ya da ne kadar yoldan çıktığımın bir önemi yok, ben bir anneyim!" diye konuşuyor.
Kerime ise eşinin 9 ay önce kanserden ölmesinin ardından beş çocuğunun bakımı için bu işe başladığını söylüyor. Kerime, "Eğer bunu yaparsam onların karnını doyurabilirim. Her şey çocuklarım için. Onlar hayatımdaki tek güzellik. Onlar olmadan yaşayamam" diyor. Kerime daha önce temizlikçi olarak çalışırken, gittiği bir yerde tecavüze uğradığını ve sonrasında fahişeliğe zorlandığını belirtiyor.
Amerikan ve ingiliz askerleri özellikle 15 yaşın altındaki kız çocuklara tecavüz ediyor
ve bunu Irak Yönetiminin de göz yumması sonucu dünya kamuoyundan giziliyorlar.

İntihar eden kadınlar var

Irak Kadın Hakları Derneği Yöneticisi Yanar Muhammed, Irak`ta geçimini bu şekilde sağlamak zorunda kalan pek çok kadın olduğunu dile getiriyor.
Bir diğer kadın hakları savunucusu olan Basma Rahim ise hastanelerde fahişeliğe zorlandıkları için intihar eden kadınlar bulunduğunu söylüyor.
Rahim, konuyla ilgili olarak, "Tek göz odada 3 oğluyla yaşayan bir kadın tanıyorum. Kadın, çocukların yüzlerini duvara döndürüp onlarla aynı odada erkeklerle ilişkiye giriyor" dedi. Rahim ve Muhammed, Iraklı liderlerin karşısına "Bu konu hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz?" şeklinde basit bir soruyla çıkmayı planlıyor. Süha, "Biz dünyaya bu şekilde gelmedik. Bir gün bu işi yapacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Geceleri başımı yastığa koyduğumda yaşadıklarım gözümün önünden bir film gibi geçiyor" diyor. Onlar bu dünyaya bu şekilde gelmediler... Emperyalist işgal, açlık ve aşağılanma onları buraya getirdi. İşgal ve açlık düzeni bitmeden de ne yazık ki oradan çıkamazlar...
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.