Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1825
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9129
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2020 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAK

                         

Dünya borsalarında ve buna paralel olarak ülkemizdeki borsada manüpilasyonlar ve tahtaravalli işlemleri devam ediyor. Aslında gerçek bizlere gösterilmek istenenden, dayatılandan çok farklı. Global finans piyasalarında henüz hiçbir şey yerine oturmadı ve çoğu belirsizlikler hala giderilemedi.

Uluslararası finans senaristleri ve oyuncuları VARLIKLARINI KURTARMAK,dahası sade ve yoksul kitlelerden daha fazla varlık çekebilmek için olmadık yönlendirmeler peşindeler.Bu manipilasyonlar,elbette bizim ülkemizdeki finans hareketlerini ve ekonomimizi oldukça etkiliyor.Desenformasyon ve yönlendirmeler bizi gerçeklerden uzaklaştırıp pespembe hayaller kurmamıza neden oluyor.

Ülkemizin ekonomik sorunları belli; büyük iç ve dış borç, istihdam, gelir getirecek yatırımların yok denecek kadar azlığı, yüksek cari açık,yüksek oranda işsizlik,döviz-Ytl arasındaki uçurum,piyasalardaki nakit darlığı ve piyasaların adeta tıkanması.

Şu an ülkemizde mevcut olan ekonomiden iyi diye bahsetmek ne gerçekçi ,ne de mantıki, Ekonomimizin bu bozuk halinden daha kötüye gidişi engellemek için ülkemiz finans piyasalarına haftalık 700-750 milyon (Yıllık yaklaşık 40 milyar) dolar sıcak para girişi şart.Biraz iyileşebilmesi için de en az o kadar (45-50 milyar dolar) para lazım.

Başta söyledik, dışarıdaki finansal krizin bırakın kontrol altına alındığını, daha henüz yayılmadı.Uluslararası çevrelerce takdir edilen gerçek ve tarafsız ekonomi uzmanları global bazda gerçek ekonomik darlık ve sıkıntının sonbahar aylarında baş göstereceğini dünyanın saygın yayın organlarında defalarca yazdılar..

Halen ülkemiz piyasalarında gerçekten büyük nakit sıkıntısı var. Protesto olan senet ve ödenmeyen çek sayısı 2001 krizini dahi aşmış durumda, adeta para dönmüyor dense yeridir. Hal böyle iken Merkez Bankası faiz yükseltme sinyallerini verdi.Bu demektir ki piyasalardan nakit kalkacak,piyasalar tam anlamıyla kilitlenecek.

Ülkemizde bir ekonomik sıkıntının olduğunu,önlemler alınması gerektiğini biz.Türk Meclisi.Org olarak aylardan beri gündeme getirip yetkililere mesaj verdik.

Bazıları hala“Pirinç yeme,bulgur ve makarna ye” demekle ekonominin düzeleceğini sanıyorlar..

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.