Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
YAZIN GELİŞİYLE TÜRK EKONOMİSİ ISINIYOR
 Geçen haftalarda IMF Başkanı ile FED`in efsanevi eski başkanı Greenspan`in konuşmalarını bugünkü ekonomik verilerle değerlendirdiğimizde önümüze çok vahim bir tablo ortaya çıkmaktadır.
   Dolar-euro paritesi 1,5087 değerinde,petrol 102 dolar ile rekor seviyede (Petrol fiyatları enflasyona göre uyarlandığında ABD ham petrolü nisan 1980`de bu düzeyi gördü.)`Altın`ın ons`u 960 doları aştı,kısa vadede 970 dolara çıkacağı değerlendiriliyor.
   Özellikle ABD`deki geçen ayın işsizlik ve tüketici endeksi oranı rakamlarının açıklanması  ,ABD ekonomisinin durgunluğa girme yönündeki en büyük göstergesi olarak kabul edilmektedir.Bu durum euro bölgesinde de ağırlığını hissettirmeye başlamıştır.
   Yatırımları ile ithalat ve ihracatının büyük oranda bu ülkelerle yoğun ve direkt bağlantısı olan Türkiye; Dünya ekonomisinde başgöstermeye başlıyan bu durgunluğun kısa vade de kendi ekonomisine büyük hasarlar verebileceğini gözden uzak tutmamalıdır.
   Bu durumun ülkemizde öncelikle özel sektör işletmelerinde yoğun reel varlık kayıplarına yol açacağı  ve  bu işletmelerden varlık kayıplarına bağlı olarak çalışan elaman sayısının azaltılacağı değerlendirilmektedir.Dünya`da son beş aylık süre içerisinde çok hızlı gelişen bu konjoktürün ülkemizi de çok kısa süre içerisinde etkisi altına alacağı ve sosyal alanda da olumsuzluklara neden olabileceği gözden uzak tutulmamalı ve tedbirler alınmalıdır.
   Türkiye`nin ekonomisini evinin karşısındaki berber dükkanı ile ölçenlere duyurulur.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.